biyigin sosyal hayata etkisi

1.

oldukça şiddetlidir.

ister dünyanın en zengin adamı ol, ister matematik olimpiyatlarında birincilik kazan. bıyıklıysan olay kafadan bitti. fuck you. insanların düşündükleri şeyler belli, oha gerici, pis, bakımsız, allah belasını versin, pipisi kalkmasın...
bir şey söylemeye kalkarsın, sen sus bıyıklı!
yemeğe gidersin, bıyıkların hesabını ayrı mı alalım efendim?
uzaktan ayırt etmek için, şu bıyıklı olan..
hay kafanıza bıyık kadar kayık düşsün. çıkıyor ulan işte. sen istediğin kadar doğaya karşı çıkmaya çalış, kes, yok et onlar yine pasif direnişlerini sürdürüyorlar. hayır insan bıyığa karşı olan bir savaşı kazanamaz ki, mantıksız. niye yokmuş gibi davranıyorsunuz o zaman? herkes cillop, parıl parıl cumhuriyet çocugu mınakoyım.
ben seviyorum bıyıkları. batmadığı sürece hiç bir zararı yok. daha doğrusu yoktu. ta ki az önce pulcu’ nun,
"dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe sırf sana benziyor diye usulca sokulup merhaba dedim sincity"..
demesine kadar.
yok yok.
kırmızı rujla olmuyor, yakışmıyor bu bıyıklar. toplum henüz tabularından kurtulamamış. ben onu ağladım.
hüngür hüngür.

   sincity   06.09.2008 18:57 ~ 20:43
   #1024176
2.

özellikle ayran içildiği ortamlarda etkisi sugötürmezdir.
bir insanı rezil de eder vezir de..
ibrahim tatlıses ile hayko cepkin’de aynı etkiyi yapmasını beklemek de zaman kaybıdır..
bıyıklı biriyle öpüşme deneyimi olmayan ve meraklı hanımları çeken bir şey de olabilir bu bıyık. sonuca göre eylem devam eder ya da etmez..

   tencere   10.09.2008 21:30 ~ 12.09.2008 21:01
   #1026829
3.

burun ve ağız arasında kalmış bölgede çıkan kıl topluluğu, insan hayatında çok çok önemli bir yere sahiptir, evet kişinin siyasi görüşünü simgeler. "ulan kılla, tüyle ideoloji mi olur, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz be pirim" diyenleri duyar gibiyim, ama gerçekten durum ciddi.

bıyık bırakmaya mı karar verdiniz? o zaman salt bıyık bırakılmaz, ilk başta, bıyık belli bir uzunluğa erişene kadar malum sakalla birlikte uzatılır. evet neymiş, olaya kirli sakalla girdik. genelde 20 yaş civarı gençler tercih ederler kirli sakalı. sebebi açık, yüzde ergenlikten kalmış lekeleri veya hali hazırda bulunan sivilceleri kapatmak için, ayrıca hoş da bir hava katmıyor değil. şimdi sen bıyık bırakmak için sakal da bırakıyorsun ya, dışardan sana demicekler mi, "ulan adama bak, gençlere özenmiş de, kirli sakal yapmış breh breh". ayrıca tipik yeni kaset çıkarmış türkücü imajı. insanların ağzı torba değil ki büzesin. neyse, meşakkatli bir iş yani.

gelelim ikinci duruma, evet sakalları kestiniz şimdi cillop gibi bir bıyığınız oldu ama uzunluğu ne kadar olacak? diyelim ki gaza geldiniz, "salayım bre bıyığımı uzadığı kadar uzasın" dediniz ve bıyığınız üst dudağı örttü nerdeyse alt dudağınıza gelecek. bak bakayım aynaya yakıştı mı yoldaş, niye şaşırıyorsun yoldaşsın tabi. oldun mu şimdi solcu, ben işin ideolojisinde değilim, hadi ben biliyorum senin siyasi görüşünün bıyığa endeksli olmadığını ama sokaktan geçenler biliyor mu? hayır bilmiyorlar tabi. bir kere kalabalık bir meydanda sol içerikli dergi satan gençlere rastlarsan durum vahim, yani illaki alacaksın o dergiden. almazsan demezler mi sana, ulan bıyığından utan be moruk diye, olmaz.

bu da mı sarmadı? tamam canım kolayı var kırptık mı biraz senin bıyıkları, evet tamam şimdi oldu. çok mu aldık olsun canım yakıştı gibi sanki. aa sen bizim eski belediye başkanına benzedin hani sonradan çevreci olan. bu bildiğin milli görüş bıyığı oldu. saçları da yandan ikiye ayırdın mı bir daha ki seçimlerde adaysın canım benim. ama sarmadı di mi, biliyorum. çünkü çok aldın makineyle.

diyelim ki bıyığı uçlardan uzattın, tarkan gibi. evet direk belli oluyor, ülkücü bıyığı. çıkar bakayım altındaki kotu ve lastik ayakkabıyı al ordan üzerine bir kumaş pantolon bir de yumurta topuk. bu da tehlikeli şimdi hem yakışmadı da zaten.

çok mu sıkıldın bu ideoloji dalgasından, dedin ki ya ben mülayim bir adamım şöyle eski istanbul beyefendisi gibi takılmak istiyorum. evet yerine geldin, tam senlik bir şeyim var. sadri alışık bıyığı, üst dudağın hemen üstünden 1 ila 1.5cm genişliğinde ince uzun bir bıyık. "ya istanbul eskiden böyle miydi be azizim" diyeceğin zaman lafını daha da kuvvetlendirir bu bıyık. hele bir de emekli ve yaşın 60 üstüyse oh cillop gibi tam senlik. ilave olarak, bıyık burma hadisesi vardır ki o da bu yaş grubundaki insanlara hitap etmektedir. ama gençsen hiç uğraşma, şimdi bıyık burmak mı kaldı allah aşkına, facebook’tan bir mesaj atıyorsun iş bitti. ama ben eski moda takılmak istiyorum diyenler varsa, pala bıyık yapıp bu zevki tadabilir.

"ben daha genç işi bir şeyler arıyodum be hocam" diyorsan, dudağın üstünü kıllandırdın, e altını da kıllandır o zaman, evet topsakal, oldu mu şimdi? ne bıyık ne sakal, öyle takılırsın işte.

ve son olarak, bıyığın kadınlar için olan öneminden bahsetmek istiyorum, zira başlıkta da insan diyor zaten. evet final zamanı çok fazla ineklemekten bıyıklarını alamamış, ön sırada oturan kızlar vardır. ders notu mu lazım sana? "ulan kimden alayım acaba, kimin notu sağlamdır" diye düşünmene hiç gerek yok. bakıcaksın ortama hangi kızın bıyıkları var, yanaşacaksın yamacına, olay bu.

   bh17y   27.09.2008 00:13
   #1041713
4.

<bkz: bir bıyık vitamin b si olarak cacık>

   nenedir   27.09.2008 00:17
   #1041721
5.

bugün salvador dali salvador dali olabilmişse, bıyık sayesindedir. yoksa sanat eseriymiş, kulağını kesmişmiş hikaye.

bıyık mühim.

   cenkin gunlugu   27.09.2008 00:17
   #1041722
6.

son iki seneye kadar bıyık altından gülemiyodum. o kadar söyliim.*

   fraternite   29.10.2012 22:17
   #2565368
7.

bıyık babaya yakışır. bıyıksız babanın sosyal hayatı bıyıklı babanın sosyal hayatından farklı değildir. bıyığın sizi nasıl etkileyeceği tamamıyla kim olduğunuza bağlıdır iyi bir lidere karizma katarken genç bir üniversitelide antipatik durabilir.

   neyzen   30.10.2012 02:21
   #2565502
8.

bir kadın bıyık bırakırsa sosyal hayatta elbet bir yer bulur. ne bileyim belki de kendini kabul ettirmek istiyordur. meme göstermektense bu da bir yol demiştir. sadece kadın olarak güveni yoktur çünkü.

   jeng   30.10.2012 22:05
   #2565775
9.

conconlari tanimamizi saglar. ayni conconlar waffle sever. vafir yiyen adam orospu cocugudur.

   bilinen birisiyim   30.10.2012 22:06 ~ 22:06
   #2565776
10.

kadında negatif,
erkekte ara sıra bazı bazı pozitiftir.

ama bir sakalin etkisiyle kiyas kabul etmez, kerata.

   duman alti   30.10.2012 22:07 ~ 22:08
   #2565778
 
reklamı kapat

yazdır