blood eagle

1.

craig russellin polisiye gerlim tarzındaki kitabı ve ilk romanıdır.
almanyanın hammburg kentinde kurbanlarına tecavüz edip ciğerlerini sökerek onları bir nevi kartal kanadı gibi iki yanına koyan psikopat katili yakalamaya çalışan polisin hikayesi anlatılır kitapta.
katilmiz cinayetleri işledikten sonra polise mail de atmaktadır. hatta meydan okumaktadır "beni durdurabilirsiniz ama asla yakalayamazsınız" diye.
kitabın ruslarla savaşan çeçenlerin olduğu hikayesi bir ara yayınlalanan sağır oda dizindede geçmiş hatta kadın ajan rolundeki hatun kişisi kitabı okurken görülmüştür. pek fazla germez adamı ama yinede viking tarihi almanyadaki, türk mafyası falan derken sonu geliyor.

   kirmizi   03.04.2008 09:21
   #885438
2.

sürükleyiciliğini konunun karmaşıklığından alan polisiye gerilim türündeki bir roman. kitap türün sevenleri için oldukça ideal. ama türkçe çevrisinde "kriminalkommissar"*gibi uzun almanca kelimeler çevrilmemiş. açıkça bu okurken haddinden fazla rahatsız ediyor, yoruyor okuyucuyu. onun dışında sürükleyici sağlam bir kitap.

   oryantalistoryantal   05.11.2009 22:29
   #1717126
3.

uzun bi süre ne olup bittiğine anlam veremediğim, arap atı misali gerilim romanlarından. türkçe çevirisi tek kelimeyle berbat. yazılanları anlamlı bi bütün haline getirmek için ayrıca çaba gerekebiliyor. kitap bittiğindeyse, haz veriyor.

grange'in tüm kitaplarını bitirdiyseniz, yahut okumaktan sıkıldıysanız, ki bu pek mümkün olmuyor, tavsiye edilebilir bir polisiye.

   taktiksatirik   05.11.2009 22:41
   #1717142
 
reklamı kapat

yazdır