bogazici universitesi guney kampusu

1.

boğaziçi'nin buradan ibaret sanıldığı, öğrencilere hep gezdirilen en güzel kampüs. boğaz manzaralı, petek'li, orta kantin'li, yeşilli, ormanlı, tarih kokulu güzel yer.

ayrıca;
konferans odalarının ve 487 kişinin oturmasına müsait bir toplantı salonunun bulunduğu toplantı salonu (albert long hall), konferanslarda, konserlerde ve genel toplantılar ile öğrenci ya da öğretim görevlisi toplantılarında kullanılmaktadır.

içinde bir spor salonu ve tiyatro da bulunan öğrenci faaliyetleri binası, sporla ilgili ve ders dışı etkinliklerin merkezidir.

mühendislik binası (perkins hall), sınıfların ve ofislerin bulunduğu dört katlı bir yapıdır.
yönetim binası'nda (gates hall) kayıt işleri ofisi, iletişim ofisi, finansal ofis, postane ve iş ofisi yer almaktadır.

güney kampüs
idari bilimler binası'nda (washburn hall), iktisadi ve idari bilimler fakültesi bulunmaktadır.
fen-edebiyat binası (anderson hall), 1913 yılında yapılmıştır. içinde sınıflar ve fakülteye bağlı çeşitli bölümler bulunmaktadır. ingilizce hazırlık binası'nda yabancı diller yüksekokulu bulunur. van millingen kütüphanesi (1932) içinde şu an rektörün, rektör yardımcılarının ve genel sekreterin ofisleri ile personel, araştırma ve planlama ofisleri bulunmaktadır.

güney kampüs'te ayrıca biri kızlar, diğeri de erkekler için olmak üzere iki yurt (hamlin hall ve theodorus hall) ve başka birçok hizmet noktası [bilgisayar merkezi, revir, öğretim görevlileri merkezi (kennedy lodge), üniversite kültürel miras müzesi, eski ahşap evler, halkla ilişkiler, öğrenci dekanlığı ve yönetim ofisleri] bulunmaktadır.

   betyl   03.06.2012 17:19
   #2521391
 
reklamı kapat

yazdır