bornova kyk ogrenci yurdu

1.

ege üniversitesi kampüsünün doğusunda yer alan, 7 erkek 6 kız bloğundan oluşan büyük yurt. bir yemekhanesi, internet kafesi, tiyatro salonu, voleybol ve basketbol sahası bulunur. ben ordayken* kimlik kontrolleri tırt olduğundan gezmek amacı ile bile kolayca girebiliyordunuz. yemekhane yemeklerinin berbat olmasına rağmen fiyatların ucuzluğunun cezbettiği evde kalan bir öğrenci arkadaş cüzdanın iç bölümüne koyduğu üstünde türk büyüklerinin bulunduğu telefon kartıyla giriş çıkış yapıyordu hatta.

yurdun içerisinde bir de abazan adı verilen bir cafe vardı.

   kaynarcezve   05.07.2009 20:57
   #1477848
2.

genelde ege üniversitesi öğrencilerinin kaldığı ama dokuz eylülcülere falan da rastlanabilinen yurt. 37 ekran bir televizyon karşısında yalnızlıktan muzdarip* öğrencilerin vakit geçirdikleri abaza adında bir kafesi*, altyapısında binlerce film, dizi vb. bulunduran ama flash bellek kullanımını engelleyen bir internet kafesi ve normalde 6 kişilik odaları olan, ama erkeklere özgü dörder kişilik blokları da olan* öğrenci yurdu.

kimlik uygulaması 2010 itibariyle gayet sıkıydı. 2011 şubat ayı itibariyle parmak izi sistemine geçilmiştir. parmak izi ile erkek blokları genelinde yaşanan bir ironi de son bulmuştur umuyoruz: saat 23:00 sonrası, "ben öğrenci olarak yurtta mevcudum." anlamına gelen rutin gece imzalarını atıp elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkma. bir arkadaşımla gidip başka bloktan bir arkadaşın yerine imza atıp kendi bloğumuza dönmüştük mesela. yani kendi bloğumuzda imza atıp çıkıyoruz. biz dışarıdayken resmen yurtta görünüyoruz, bu bir. dışarıdan girip başkasının bloğunda başkasının yerine imza atıyoruz, bu iki. imzayı attıktan sonra ordan da çıkıyoruz, bu da üç. ya arkadaş, o kadar güvenlik görevlisi var, bir allahın kulu da demezdi ki "gençler, nereye?"

allahtan parmak izi sistemine geçildi. gerçi banane, ben şubatta eve çıktım, o ayrı.

   ucan manda   18.02.2011 21:17
   #2304641
 
reklamı kapat

yazdır