boynunda hac varken bismillah cekmek

1.

çelişkidir zira kişi boynuna hac taktı ise hristiyandır. hristiyanlıkta da bismillah kelimesinin yeri yoktur bildiğime göre.

peki bu insanın aklına nerden gelmiştir. ana haber öncesi tekrarı verilen bitmiş dizilerden tabiki. hangisinden bir tahmin edelim. evet doğru tahmin "yabancı damat" .

niko karakteri bildiğimiz gibi yunandır ve hristiyandır. nikonun bir halasa vardır , hatta nilgün belgün canlandırır bu karakteri . işte onun mükemmel sözlerinden biridir bu da. boynundaki hacla bilimum islami ifadeyi seslendirir. muhtemelen de senaryoda yoktur bu ifadeler hani oyuncunun katkısıdır.

acaba kasıtlı mı yapıyor diye merak ediyorum bir yandan da , hani insanların gözüne batsın akılda kalsın diye . ama düşünüyorum olmaz öyle şey diyorum çünkü diğerlerine nispetle başarılı bir yapım idi bu dizi.

her neyse eğer izlersek tekrar; allah korusun , maşaallah , inşaallah , allah esirgesin gibi ifadeleri yunan kişilerden türkçe \ yunanca(altyazı geçiyor) duyabiliriz. ayrıca o kadar yunana da iki bölümde nasıl türkçe öğretmişler merak ederim .**

   tosbaa   01.08.2007 18:56
   #585035
2.

tek tanrılı tüm dinlere inanırım inancına sahip bok kafalıların bir davranışı sadece.

   nuni   01.08.2007 19:30
   #585102
3.

haç işaretinin sembolikleşmiş bir hristiyan ikonu olmanın dışında, formu itibariyle diğer geometrik şekillerden bir farkı yoktur.* müslüman yada başka herhangi bir dine inanan kişi haçı takar veya takmaz, orası kişisel özgürlük alanına girer ancak şekli itibariyle takılan bir süs eşyası olarak görüldüğü taktirde pekte sorun yaratacağını düşünmem fakat yine ancak ki hristiyanlığı çağrıştıran bir simgeyi de bile bile, hristiyan olmadığı halde, bir insan niye takar orasını da ucu açık bir soru olarak bırakırım.

   makulmahlukat   01.08.2007 19:59
   #585159
 
reklamı kapat

yazdır