bu cirkin kadina cevabi siz verin

1.

halka(!) ve olaylara tercüman gazetesinin akıllara zarar manşeti. sanırım yeni bir beyaz bereli arkadaş arıyorlar kendilerine.

haber şu:
http://www.tercuman.com.tr/...d%20siz%20verin&katid=1


perihan mağden'i kanla yapılan bayrakla ilgili yazısından dolayı namlunun ucuna koymuşlar. şimdi perihan mağden'in (allah korusun) başına bir şey gelse kim olacak bunun suçlusu? 17-18 yaşındaki çocuklar mı? yoksa onları yönlendiren bu faşist zihniyet mi?

   uc acili dis fircasi   18.01.2008 13:49
   #822411
2.

hedef gostermek suc olduguna gore, gazeteye verilecek cevap bellidir.

   witchorexia nervosa   18.01.2008 13:58
   #822428
3.

tercüman gazetesinin komik manşeti.

herşeyden önce kadının görüşlerini beğenmiyorsun diye tipine ne diye laf atıyorsun. kadın güzel olsaydı tepki vermeyecek miydin? güzel olunca ılımlı mı oluyor insan?

gerisindeyse, perihan mağden sonuna kadar haklı. nesine cevap verilecekmiş. bir hiç uğruna, hiçbir şeyi değiştirmeyeceği halde, sadece birilerinin çıkarları için, egolarını tatmin etmek için, 20 yaşında gencecik, körpecik insanların yaşamını yitirmesi onur değildir. yazıktır. bir aile yıkılacaktır. diyeceği şey "vatan sağolsun"dur.

keşke bir kaç can vermekle vatan sağolsa. hepimiz canımızı seve seve versek. senelerdir vatan sağolsun diyoruz, bir gıdım ilerleme yok. aynı yerdeyiz. yani kanını dökmekle bir şeyler elde edilmiyor. esir alınıp geri verilen askerler için keşke şehit olsalardı diyebiliyoruz. peki kazancımız ne olacaktı onlar şehit olsaydı? sadece arkalarından üzülürdük, en fazla topu topu bir kaç damla göz yaşı dökerdik. ya elimize geçen? ya devletin kazandığı? karımız ne olacaktı bu durumda?

üç beş damla kan döküp, bayrak yapmak kahramanlık mı? neyi değiştirirsin? üç beş damla kanla mı gösterirsin sevgini? verelim gazı ileride bu çocuklar kendi kanlarından vazgeçip, gazetecileri, rahipleri, aydınları vursunlar, sonra da çıksınlar devlet için yaptık desinler daha mı iyi?

ogün samast hrant dink'i vurdu, devlet için dedi. mehmet ali ağca papa'yı vurdu, devlet için dedi. uğur mumcu suikastını kabul etti, devlet için dedi. bir genç rahip vurdu, devlet için dedi. peki hangisinin bu devlete o öldürülen, katledilenler kadar yararı oldu? hangisinin vatana memlekete bir gıdım faydası var?

tercüman gazetesi de linç kültürünü körüklemek istiyor. hazır zaten gergin ortam, milletin sinirini boşaltacak yer bulmuş. kadının söyledikleri ne kadar doğru da olsa, bunu göremeyecek, anlayamayacak kadar kör olmuşlar. bir de üstüne vurun kahpeye demişler. sanarsın ki kadın orduya sövüp saymış.

   berkalettin   18.01.2008 14:14
   #822450
4.

entelektüel bir muhabbet esnasında o gazete haberini yapan gazeteci arkadaşlar fikir özgürlüğünden dem vururlar. başkasının fikirlerini kendi düşüncesindeki okurlarına provakasyon amaçlı anlatırken neyi amaçladılar merak ediyorum. papalagi çok ilginç bi varlık hakikaten. halkı galeyana getirmenin bir suç olduğunun umarım farkındadırlar. yoksa tanrılar kurban mı istiyor?

   sein   18.01.2008 14:15
   #822451
5.

bu ulu çağrıyı emir telakki ederek; bir manga linç erimi adı geçen çirkin (!) kadının etrafına konuşlandırmak için ivedilikle lojistik çalışmalara başlıyorum. koordinatları bilen varsa güvercin atsın.

<bkz: linç kültürü>

   meczup   18.01.2008 14:19
   #822457
6.

perihan mağden anlayamayacağı tsk ya temsili bir destek olayında atıp tutmakta ne kadar saçmalamışsa tercuman daha fazla saçmalamıştır.
yazar hanım gençlerin yapmaya çalıştıklarından kendince çıkardığı sonucu, kendi uslubuyla saçma sapan kelimelerle anlatmıştır. ancak tercuman ın yaptığıda asla kabul edilebilir değildir.

   cipim   18.01.2008 14:21 ~ 14:24
   #822462
7.

<bkz: tercüman gazetesinin perihan mağden i hedef göstermesi>

   prefactus   19.01.2008 23:35
   #824449
 
reklamı kapat

yazdır