bulutizm

1.

tarihte ilk kez hakkı bulut tarafından ortaya atılmış "dumanlı dumanlı oy bizim eller" şarkısıyla birlikte daha güzel gittiği söylenen hededir.

   bu kadar cehalet ancak tahsille mumkun   03.01.2008 11:59
   #799291
2.

facebook 'da da faaliyet gösteren bir underground din akımı.

http://www.facebook.com/group.php?gid=33889003054
bu da açıklması;


----- spoiler -----
"bir din olarak yeni bir oluşum olarak kurmuş olduğum din ya da inanış yaşayış biçimidir bulutizm.bir çoğunuzunda bildiği bulutizm en rahat dindir ibadet yoktur hatta bohem bir yaşam tarzını savunduğu bile söylenebilir.henüz world de yazı yazmayı bilmediiğim ve havarilerim olmadığı için kutsal kitap yazılmamıştır bunun için şimdilik kutsal kitap olarak adgar allen poe kitapları kullanılmaktadır hayalcilik babından.
ibadet olmadığı gibi bazı toplanmaları ibadet yerine koyarsak bunlara çağrı ozzy osbourne şarkıları ile yapılacaktır.yerine göre black sabbath ya da dio ve scorpions'da kullanılabilir.
sevap günah sayımı olmadığı gibi yalanların da bir getirisi ya da götürüsü yoktur tek günah vardır düşünmemek.
herhangibir sorumluluk yüklemediğim gibi mezarcılık sektörüne bile kapitalist gözle bakmayı uygun gördüğümden(burda büyük üstad bulut konuşuyor)para kazanmak sonuna kadar serbesttir.
her hangibir suya ya da havaya kutsal muamelesi yapmayacağımız gibi ucuz şaraplar ve biralar hayyam anılarak kutsallaştırılabilir.
cennette size huri vaadinde bulunulmaz bu şekilde dine çekiş yoktur bunun yanında parasız kaldığımız taktirde endülüjans saytabiliriz.cennet arsaları fotoğraflarda verilecektir ve yerler endülüjans paralarına göre belirlenecektir.
son din değildir üzerine yenisi kurulabilir.yardımcı ya da ortak lider alınabilir.isim değiştirilebilir.
herhangibir iron maiden,scorpions,black sabbath,motorhead kopnserine gitmek hacca gitmekten sayılacaktır.
miroğlu yasalarına benzer yazım tarzım yakın zamanda düzeltilmelidir.
cenk taner ne diyorsa o'dur tartışılmaz.
kurallar çoğaltılmasa iyi olur.
kimse aç kalıyor diye sevap verilmeyecektir herkes kendi kontrolünden sorumludur.
bu yazdığım yazıların okunmayacağından eminim ama olsun bu yazımın nsonuna gelinecektir.
emolar kesinlikle bu dine dahil olamayacaklardır.
dinin kuruluşu;
denize manzaralı studyo dairemde oturmuş bordeux şarabımdan yudumlar ve yeni yaptırdığım asma katta ki yemek masasına bakarken bir kaç aristokrat arkadaşım geldi.laf lafı açtı sanattan siyasetten konuşuyorduk orta gelirliler kafama takıldı bu kısımda çok garip bir ekonomik kitle olduğunu düşünmeye başladım ve bu kitlenin değişim göstermesi konusunda birkaç önerim vardı.elimde nki kaju fıstıklarını camdan denizdeki balıklara bırakıp yeni aldığım fotoğraf albümüne gözatmaya başladım orda gördüklerim beni şaşırtmaya devam ediyordu moddy blues plağım çalıyordu bir yandan.ve ben bub anlattığım tüm gereksiz ayrıntılar içinden bu inanış bohem biçimini kurmaya karar verdim.

saçmalamadım !!!

iyidir iyi"
----- spoiler -----

   sarjli beyin   30.10.2009 22:48
   #1701924
 
reklamı kapat

yazdır