bunalimdayim

1.

"eeee! s.ker abi, fırsat verirsen sülaleni s.ker" işte bu kalıbı kullanmak istiyorum nicedir. bir sebebi de yok oysa anlamsız, saçma tıpkı tuzlu dr oetker puding gibi.

olsun kullandım gene de. götüm inanılmaz irtifa kazandı. egosantrizmin doruklarındayım an itibariyle. hatta kullanmakla kalmadım ardından birkaç cümle saçmaladım bile. heeh! kral benim.

"eeee! s.ker abi, fırsat verirsen silaleni s.ker" işte bunu bir sözlükte kullanmak istiyordum bir de bir psikoloğa söylemek istiyordum... ilk emelime ulaştım. sözlükte kullandım. acaba psikolog nasıl bir tepki verirdi bana. neler uydururdu kimbilir? bilinçaltıma inmeye çalışırdı hemen. tabi sorduğu zekice sorularla bana hiç çaktırmadan.

bu psikologlara karşı içimde anlamlandıramadığım bir nefret var. bütün liseli, orta okullu yavşama kızların ağızlarında bir laf var ya, "psikolojim bozuldu". haa bir de "depresyondayım bu aralar" var pardon. biliyorum psikologların bir suçu yok burada ama genede çok bilmiş, insan ruhuna dair her boku çözmüş, uçlarda yaşayan tavırlarına uyuz oluyorum abi.

bu depresyon edebiyatını psikologlardan öğrendi liseli bebeler. bakıyosun hepsi gotik prenses. non-stop depresyon. pozitif bilim olan psikolojinin azğzının orta yerine sıçamak istiyorum. neden? çünkü bazı teknik terimleri fazlaca insanların gözü gözüne soktu.

kafamızın içinde gereksiz bir sürü psikolojik bilgi yer işgal ediyor. insanı asıl psikopat yapan bu gereksiz bilgiler. hayatı boyunca, 80 yıl boyunca, köyde yaşamış, tarlalarda çalışmış, inekler gibi heryıl hamile kalmış, 9 çocuk büyütmüş, ninelerimiz birgün bile depresyona girmeden göçüp gidiyor. deprsyonun ne olduğundan haberleri bile yok çünkü. bize mutluluk vaaden, huzur vaadeden psikologlarsa kafamızın ırzına geçiyor hergün. 15 yaşında tek derdi converseleri olan mallar bile bunalımda.

bu ukala psikopatlara kalsa akıllarınca insanlığa çok büyük katkı sağlıyorlar. entellektüel kabadayılıklarıyla insanları huzura erdiriyorlar. nahhh? hiç biriniz o köylü kadınların, fistanları güllü kadınların, bunalıma girmeye vakti olmadan çalışıp, ölen kadınların boku bile değilsiniz. hergün uydurduğunuz başka fobilerle huzurun g.tünden şırıngayla kan almaya devam edin. alın bir tane de ben uydurayım götofobi. götkorkusu...

birgün... evet birgün hepiniz işsiz kalacaksınız. huzur bütün dünyaya hakim olduğunda, o götünüzden uydurduğunuz terimleriniz alıp yanınıza s.ktirolup gideceksiniz.

bu depresyon saçmalıklarına inanan liseli kızlara da seselenerek bitirmek istiyorum. "eee s.kerler abi bu psikologlara fırsat verirseniz kafanızı da sikerler, sülalenizi de s.kerler".

   faysal   05.01.2008 21:18
   #803621
2.

<bkz: bunalım dayım>

   seemsiyah   05.01.2008 21:19
   #803622
3.

bunalımdayım:bu cümle son zamanlarda rock dinleyen kız/kadın'ların gündeme getirdiği 'sevgilim aldattı bunalımdayım','bu simidin siyahı yok mu bunalıma gircem haa!','kahretsin herşeyden herkesten nefret ediyorum','ölmek istiyorum','taksimde bilmem neremi bilmem ne yaptılar bunalımdayım','of baba ya ne kadar gerisin yaşamak istemiyorum','geçen gün intihar ettim ya beceremedim allah kahretsin depresyondayım' gibi çeşitli versiyonları olan cümle çeşididir.ama gerisinde birçok soru işareti bırakır.madem intihar ettin o zaman neden burdasın? vs... kendilerine acil şifalar diliyoruz bizlere de sabır.

   hornedhand   05.01.2008 21:37
   #803644
 
reklamı kapat

yazdır