buralardan kacma istegi

1.

hayatımız boyunca beceremediğimiz ve beceremeyeceğimiz bir iştir.zira gittiğimiz heryer buralar olacaktır.okuldan kacmak,evden kacmak,aileden kacmak,arkadaşlardan kacmak,sevgiliden kacmak ve sorunlardan kacmak.sürekli bahsettiğimiz bunlardan kacma isteği hiç bir zaman gerçekleşmiyor.cünkü nereye gidersek gidelim,içimizdeki bişeyleri sevememe yetisi arkamızdan geliyor.

eskiden tanıdığım bir kız vardı,her şeyden sıkılan,kendine göre büyük olan üç beş dandik sorun yüzünden ölmeyi isteyen.kendine arkadaşlar edinmişti hiç olmayan.biri hüseyin diğeri esra.niçin bu isimler diye sorduğumda ''hayatımda hiç bu isimlerde tanıdığım yok'' demişti.belli ki hayatında değişiklik arıyordu. şizofren desem değildi ama öyle inanmıştı ki bu insanların gercekten var olduğuna,sorgulanmasına bile izin vermezdi.ciddi ciddi konuşmalar yaparmış,gelir anlatırdı.balataları sıyırmış diye düşünmeye başladım ama hayatımda tanıdığım en aklı başında kızlardan biriydi.iyi bir üniversitenin dereceli öğrencisi.gel zaman,git zaman görüşemedik(daha doğrusu ayrıldık) bigün şans eseri tekrar gördüğümde hüseyinler nasıl diye sormuştum.''ha onlar mı; kültigin ile bengü var artık demişti.o gün anladım ki insan hayallerinden bile sıkılıyor,yetinme duygusunu kaybederse.anlık cözümler,üç beş günlük kacamaklar cözüm degildir buralardan kacma istegini bastırmak için.

orospu kötü bişeydir ya hani,kötü bir sıfattır.herkesin orospu anlayışı değişiktir.kimi herkesle yatana orospu der,kimi orospuluk beyindedir der.kimilerine göreyse orospuluk;hayatın değerini bilmemektir..yada sevememek..

   saptik saman olduk   09.05.2007 22:43
   #384118
2.

<bkz: kafası bozanın üfürmesi>

   postal   09.05.2007 22:45
   #384124
3.

hadi gel köyümüze geri dönelim şarkısını akla getiren başlık.
gitmek ister insan bırakıp her şeyi olduğu gibi, çok uzaklara gitmek ister. ama nereye giderse gitsin insan kendini de götürür oraya. ondandır ki durmak, kalbi temizlemek yeterdir mutlu olmaya.

   era   09.05.2007 22:46 ~ 22:47
   #384128
4.

bunalmışlıktır. sonunu düşünmeden yola çıkma isteğidir.

   buttercup   09.05.2007 22:46
   #384129
 
reklamı kapat

yazdır