burs bulma rehberi

1.

yok böyle bir rehber ordan burdan her zaman yaptığım gibi araklayıp getiricem!

üniversiteyi yeni kazananlar için ben önceden gittim ağzıma sıçırdım, sizin için gördüm, geçirdim, parasızlığın ne kadar da garip olduğunu farkettikten sonra ne kadar zengin iş adamı, ne kadar kuruluş ve dernek varsa ayakta yapmaya karar verdim.
internete girip baktığımda ise bu konuda hiçbir yardımcı olacak yeterli bilgiyi bulamadım. evet bunu da sizin için yaptım. günlerce aval misali baktıktan sonra ekranıma, sorunun aramayı bilmemekten kaynaklandığına inandım.
şimdi bir de böyle bir başlık varsa ne göt olurum hee!
neyse yoktur inşallah diyorum ve işte önden aparatif bilgiler sunuyorum. umarım bir kişi bile olsa zengin birini isteiğim kadar yüzebilir. hadi hayırlısı!

ahanda;

memlekete göre burs,hemen hemen her ilin bir sanayi odası, ticaret odası, iş adamları derneği, genç iş adamları derneği, rotari klüpleri, yardım dernekleri vardır.

velinizin mesleğine göre burs,çoğu kurumsal şirket ve kamu kuruluşu bazı çalışanlarının üniverisitede okuyan çocuklarına burs veriyor.

okuduğunuz şehirden burs, şehrin meslek odaları, belediyeler, ticaret odaları gibi. örneğin herhangi bir belediyenin verdiği bursu araştırmak için şehir_ismi + belediyesi + bursu anahtar kelimerini google'a girin!

okuyacağınız bölüme göre burslar, bölüm farkı gözeterek burs veren kurum ve vakıflar da vardır.

kazandığınız üniversite,hemen hemen her üniverisite bir miktar öğrencisine burs veriyor. kimi üniveristeler sadece balarılı öğrencilerine burs verirken bazılar maddi durumu kötü öğrencilere de burs vermekte.

*

kazananlara tebriklerimi sunuyorum, bursu olmayana ise şans diliyorum!

<bkz: aferin>

   anathema   25.08.2008 22:06
   #1015503
 
reklamı kapat

yazdır