cep telefonu olmayan insan

1.

cahilin tekidir. 80 yaşında ki ananem bile 15 tane telefon değiştirdi, bazı geri kafalı yobazlar hala gevur icadı diye cep telefonu kullanmıyor.

   meydani bos buldum geldim   06.08.2012 15:41
   #2541991
2.

en son kanye west kullanmıyordu. kolay ulaşılabilen biri olmak istemiyorum diye ki bence çok cool bi' hareketti meğerse cahilliğindenmiş yeni öğrendim.

   bilinen birisiyim   06.08.2012 15:43
   #2541992
3.

bu cep telefonu cikti cikali bir kafami dinleyemedim, tatil de bile rahat yok zirt pirt is yerinden ararlar. 1 metre otesini gormeyenler, 1 metre otesinde avazin ciktigi kadar bagirsan duymayacak ve cep telefonu kullaniyor. neyine kullanirlar onuda cozmus degilim.

<bkz: sonradan gorme alamanyadan donme>

   sex on the beach   06.08.2012 15:45
   #2541994
4.

uzunca süredir olmak istediğim insan.

yıllar önce paramı biriktirerek almıştım ilk cep telefonumu. 13 yaşındaydım. büyük bir zafere ulaşmışlık edasını taşıyordum. yıllar sonra bu hale geleceğimi bilseydim çabalar mıydım ki hiç öyle...

bir kere cep telefonun mu yok, tamam işte ne güzel kafan rahat. en olmadık zamanlarda arayan akrabalar yok, tam gizli bir şey yapacakken arayan ebeveynler yok. arayıp sormuyorsun diye trip atacak arkadaşlar yok ki işin komik yanı onlar da arayıp sormaz, hiç muhatap olmak istemediğin insanlardan gelecek aramalar, mesajlar yok. daha ne?

sürekli bir merak halinde olmayacak annen en basitinden be! eskiler aylar boyunca çocuklarından haber alamazmış da iyi olduğuna inanırlarmış. bak bizimkilere;

anne: alo. evladım neredesin, gittin mi evine?
biz: yok anne, gitmedim biraz işim var. bir kaç saat ...da olacağım.
anne: boş ver işi falan, sen hemen git evine, gidince de ara beni hemen!

boşluğa neyin geldiği hiç önemli değildir, hemen telaş eder anne kişisi. istersen işte olduğunu söyle, istersen bilmem hangi arka sokaklardan birinde.

hani bu bıkmışlığın yanında, bazı zamanlar gerçekten gerekli oluyor olmasaydı kaç kere bırakmıştım telefon kullanmayı ama, ne yazık ki şartlar gerektiriyor artık.

   sizofren psikiyatr   06.08.2012 16:03
   #2542006
5.

ya işi gücü olmayan bir insandır ya da anormal bir insandır.

cep telefonu taşımama fikri ilk başta gayet sıradışı ve havalı bir hareket gibi gelebilir. bazen çıktığımız kısa süreli bir tatilde telefonumuzu kasıtlı olarak evde bırakıp kendimizi çok rahat hissedebiliriz ama maalesef kaderimiz bu namussuz aletten biz ne kadar istersek isteyelim ayrılamaz.

misal vergi dairesinde işin var, iş yerinden aceleyle çıktın patrona bir şeyi sormayı unuttun şimdi gittiğin yerde mal gibi ankesörlü telefon ara emi. tersi bir durum olsa mesela, patron sana bir şey sormak istiyorsa ve senin üzerinde cep telefonun yoksa durum daha da kötü. gideceğin yere en az 2 defa giderek halledeceksin işini. üstüne üstlük yediğin fırçalar da cabası. işin sonu da zaten kabak gibi bellidir.

- niye telefon taşımıyorsun filanca?
+ cep telefonu özgürlüğümü kısıtlıyor falanca bey.
- o zaman biz de seni özgür bırakalım. muhasebeye uğra da hesabını görsünler.

eskiden manita yapardık mektepte. filan yerde falan saatte buluşalım diye sözleşirdik kızla. bazen ekilme durumları da yaşanırdı. öyle mal gibi beklerdik parkın ortasında, pastanede, meydanda. saçlar jöleli falan. haddinden fazla bir özenle hazırlanılmış. kıyafet jilet gibi ütülü. sünnet çocuğu gibi. böyle bir tedirgin tedirgin etrafı süzmeler . her an gelebilir. uzaktan birini ona benzetirsin heyecanlanırsın. öyle mal bir durumdu işte. yaşı tutan arkadaşlar hatırlarlar bu söylediklerimi. hah! onu diyorum işte! bir daha aynı mallığa niye düşsün gözünü sevdiğimin insanlığı? düşmesin bence. iyidir cep telefonu.

bir de o kemerinin üstünde çağrı cihazı taşıyan amcalar vardı. onu görmeyen arkadaşlara sesleniyorum. siz kemerin üstünde cep telefonu taşımanın kıroluk olduğunu mu düşünüyorsunuz? peheeey! peeeey! siz bir şey görmemişsiniz.

   kabaadam   06.08.2012 16:55
   #2542047
6.

her yıl en az 2 hafta en fazla 1.5 ay büründüğüm insan tipi. o günleri severim, bazen zor olduğu oluyor, ankesörlü telefon kullanmışlığım bile olmuştur, ama yenileyici.

   betyl   06.08.2012 17:00
   #2542058
 
reklamı kapat

yazdır