cevik bir in yargiya mudahale etmesi

1.

28 şubat döneminde yargı organlarına verilen 'brifingler' haricinde de yargıya müdahale olduğunu gözler önüne seren belgelerin açıklanması ile öğrendiğimiz durumdur.

olay 28 şubat'tan hemen sonra gazeteci nazlı ılıcak'ın 'vesayet rejimine karşıyız', 'yeter söz milletin' yazıları nedeniyle genelkurmay başkanlığı'nın adalet bakanlığı'na yaptığı suç duyurusunu dönemin genelkurmay 2. başkanı ve şimdi ismi buca'da bir meydana verilmiş olan çevik bir'in bizzat takip ettiğini görmekteyiz. olayı takip etmekle kalmayıp müdahale etmekten de çekinmeyen çevik bir dönemin zeytinburunu savcısının bilirkişi raporu doğrultusunda verdiği takipzlik kararından rahtasız olup genelkurmay başkanlığına gizili bir yazı yazıyor. 'bilirkişi raporuna gerek yoktur, dosyanın en yakın ağır ceza mahkemesine gönderilmesini rica ederim..'

28 şubat sürecinin hem senartisti hem de aktörü olan bu zihniyet'in adının hala bir yerlerde meydan ismi olarak zikrediliyor olması üzücü. kenan evren'in isminin izmir'deki okullardan alınması gibi çevik bir'in ismi de bir gün buca meydanından alınacaktır. ama daha çok fırın ekmek yememiz lazım..

   peynir gemisi   05.03.2009 22:10
   #1232131
 
reklamı kapat

yazdır