chester charles bennington

1.

doğum tarihi: 20 mart 1976
görev: vokal
linkin park'ın yerleri sallayan müziğinin malzemesini kim yarattı? cevap 20 yaşındaki uyumsuz kişi phoneix'den geldi: chester bennington. chester bilinmeyen bi grup olan grey daze'de vokalist olarak görev alıyordu ve 1998 in sonların zomba music a&r idarecisi tarafından adı xero konulan gruba katıldı. xero mark wakefields'le yollarını ayırdıktan sonra yeni bir vokalist aramaya başladı ve bir yenilenme için demolarını dağıtmaya başladı. chester bunu dinledikten sonra şarkı sözleri yazdı ve kendi grubunun parçalarını kaydedip xero ya yolladı. chester 1999 da 20. doğumgününde zomba music a&r tarafından bir telefon aldı ve grubun onu ilginç bulduğunu onunla buluşmak istediğini söyledi. chester hemen kuzey kaliforniya'ya uçarak grup elemanlarıyla görüştü daha sonra tamamen oraya taşındı. onun performansı sadece grubu değil onları dinleyen herkesi çok etkiledi. grup daha sonra adını hybrid theory olarak değiştirdi ve 1999'un sonlarında chester'la ilk kayıtları hybrid theory ep'yi yayınladı. hybrid theory daha sonra isimlerini lınkın park olarak değiştirdi.
chester lınkın park'ın birçok şarkısında kendi duygularını vurguladı. chester şarkılarını yazarken kızgınlığını ve hüsranını şarkılara yansıtarak kendini tedavi ediyor. şarkıları yanlızca kendini anlatmak yerine bi çok insanın duygularını ortaya koyuyor. kendi hikayesini anlatarak diğerlerine yardımcı olur.bu şekilde chester insanların duygularını yansıtan bi model olmuştur.
chester: "grubta en çok zevk veren şey yakın arkadaşlarım olan harika müzisyenlerle en iyi müziği yapmak.bizi destekleyenlere ve tüm bunları yapılabilir kılan herkese teşekkür etmek istiyorum"

   ike   10.06.2007 10:58
   #459219
 
reklamı kapat

yazdır