chp nin karismasi

1.

yeni birşey değil. seçimlerden önce sonra çoğu zaman yaşanan bir durum.şimdiki olay; açılımlardan sonra gelişen mehmet sevigen olayıdır.

vatan gazetesi' de çıkan istanbul beşiktaş' ta bir arsa pazarlığında aracı olduğu haberinden sonra eleştiri oklarına hedef olan chp genel sekreteri mehmet sevigen' e kimse sahip çıkmamıştır ve kendisi istifa etmiştir.

bu olayla birlikte şişli belediye başkanı mustafa sarıgül' ün açıklamaları peşinden gelmiştir.habertürk' ün internet sitesinde yayınlanan açıklamarı;


----- spoiler -----
bütün sosyal demokratlar bir araya gelmeden büyükşehir'i kazanmak imkansız. ben bir dönem daha şişli ile ilgili projelerim var, onları bitirmeyi hedefliyorum.

baykal'la savaşı

ben ömrümde sadece bir kez 102 oyla kaybettim bir seçimi. bir zalim, elimden 102 oyla kaçtı. ama bu savaş bitmedi. o gece siyasi rüşvet dağıttı. iş bankası hissesi dağıttı, milletvekilliği vaad etti. antidemokratik uygulamalar yaptı. beyefendi'nin tek derdi kendi koltuğunu korumak. diyor ki 'küçük olsun benim olsun'. demokratik solun ve sosyal demokratların önündeki en büyük engel baykal'dır. bugün dyebiliyor mu yüzde 50 oy alacağım diye. seçim hedefini yüzde 15-20 arasında sıkıştırmış. ben yarışı bırakmam. ben bulunduğum kurumu iktidara taşımayı hedefledim. ben kariyerimde ana muhalefet lideri olarak değil başbakan olarak anılmak isterim. seçimi kazanamayan bir genel başkan istifa etmeli. bundan sonraki yapılacak ilk seçimde 'ak güvercin' iktidara uçacak. tarlaya tohumları atacağız ve bir dahaki seçimde demokratik sol parti iktidara yürüyecek.

chp'nin çarşaf açılımı

inançlarımız allah'a ulaşma yoludur. iktidara ulaşma yolu olarak kullanmamalıyız. biz de çok cami, cemevi yaptık. sinagoglarımızı, kiliselerimizi kucakladık, restore ettik. ama bunu şova dönüştürmedik. siyasi rant için kullanmadık. bu girişim suni bir girişim. içten değiller. sefa sirmen de 'ben her mahalleye kuran kursu açacağım' dedi. zaten her mahallede kuran kursu var. bu sadece oy avcılığıdır. inancın suistimal edilmesidir. baykal'ın chp'si; proje üretmeyen, herkesin kafasına göre konuştuğu, inançlara saygısı olmayan bir chp haline gelmiştir. o zaman neden türbanın üniversiteye girmesine itiraz ettiniz. başı açık olan da başı kapalı olan da işsizdir. önemli olan onları siyasat malzemesi olarak kullanmamaktır. bunu seçime 15 dakika kala yaparsanız inandırıcı olmaz. chp'nin ve sosyal demokrasinin ruhuna aykırıdır.

siyasetteki kirlilik

beyefendi'nin (baykal'ı kastediyor) çevresinde koltuk meraklısı yağcılar var. bizim yöntemimiz zaten çok yanlış. ön seçim olması lazım. belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ön seçimle aday olmalı.
ben açık toplumu savunuyorum. siyaset adamları dürüst olmalı. bunlar siyasete olan güveni zedeliyor. dosya savaşlarını bize yönelik başlatanlar da var. ama onları önemsemiyoruz.

sevigen'in istifası

ben delikanlı ve mert bir adamım. yaralı adam şu anda yerde yatıyor ve ben konuşmam. yerden kalksın sonra konuşurum. seçimlerden sonra. ama tek birşey söyleyebilirim. eden bulur. allah'ın sopası yok.

projeler

bugüne kadar sol hep konuşur, hep anlatır. vatandaşta 'sol sadece konuşur. projesi yok' anlayışı var. bugün anamuhalefet partisinin türkiye'yi değiştirecek bir projesi var mı? yok. ama benim projelerim var.
şişli bölgesindeki okulları yıkıp yeniden yaptık. ve bu okulların yüzde 90'ı şu anda tam gün eğitim sistemine geçti. kolejlerden farkı yok birçok okulumuzun.
2 bin 400 öğretmenin faydalanacağı öğretmen evi yapacağız. fitness, sauna, spor salonu, lokanta gibi hizmetler olacak içinde. emeklilerimiz için sosyal alanlar yarattık. otopark sorunu şişli'nin çok büyük bir sorunudur. geçen dönem bu sorunu aşabilmek için otoraklar yaptık.
önümüzdeki dönemde de yeni otopark projelerimiz var. kentsel tasarım projelerimiz var. bin 814 binanın restorasyon çalışmasını yaptık. ben her sabah saat 5'te kalkıyorum ve hizmete başlıyorum. sadece seçim öncesinde değil, her zaman. seçim öncesi yapanların halini görüyoruz. çarşafa dolanıyorlar.
cumhuriyet'in 80'inci yılında mecidiyeköy'den takism'e kadar bayrak açtık. 90'ıncı yılında hazrıladığımız öyle bir kutlama programı var ki; dünyanın gözü türkiye'de olacak.

seçim hedefi

yüzde 70'in altına düşersem çok çok üzülürüm. ama benim yurttaşlardan bir isteğim daha var. sandığa mutlaka gidelim ve katılımda da rekor kıralım. hayatımın seçimine hazırlanıyorum. bugüne kadar hazırlanmadığım gibi hazırlanıyorum bu seçime.

başbakan'la benzerlik

iddialı olması, enerjisi, çok koşturmasında kendimle benzerlik buluyorum. davos'taki çıkışını destekliyorum. ben de olsam aynı şeyi yapardım.
----- spoiler -----

   ocean dream   21.02.2009 13:07 ~ 13:08
   #1208152
 
reklamı kapat

yazdır