chp nin secim basarisi

1.

boş küme.

   ramiz   01.10.2012 12:58
   #2558766
2.

başbakan o dolu, fikirlerle dolup taşan fakat bizim anlayamadığımız konuşmasının tamamını chp ve geçmişe ayırıyor ve mağduriyetini sürdürmeyi şiar ediniyorsa chp'nin bundan böyle uçuşa geçeceğini müjdeleyebiliriz. zira ağıldaki küçükbaşlar dahi uyanmış olmalı. taktik aynı taktik çünkü.

   zelisa   01.10.2012 13:00
   #2558769
3.

her zaman ordu yardımıyla, silah zoruyla gelen başarı. aksi takdirde %30'u geçemiyo maldonadolar.

   meme tembelyazar   01.10.2012 13:01
   #2558771
4.

ordu yardımı lafı güzaftan ibaret olup, solun ve chp'nin başarısızlığında darbeler etkilidir. rahmetli ecevit'in darbelere karşı olduğunu cümle alem bilmektedir, fakat sağ siyaset her daim darbecilerle işbirliği içindedir.
abd siyaseti de tüm zamanlarda sağcı diktacılarla işbirliği yapmıştır, hatta aynı dili konuşurlar(stratejikkk derinlikkkk) *

   zelisa   01.10.2012 13:03 ~ 13:05
   #2558773
5.

akp'nin kongresi sonrası klasik muhabbet.bunların her falsosundan sonra vurun chp'ye.tamam al birini vur ötekine ama...

- başbakan öcalan'a sayın demiş
+1950'lerde ekmek karneyle veriliyordu olm
- başbakan şehide kelle demiş
+cehape camileri yıkıp ahır yaptı
- bakan 3-5 mehmet ölmüş diye meclis toplanmaz diyor
+cehape baas yanlısı hafız esad'ın destekçisi
- alex kadro dışı kalmış lan
+ zaten cehape..
- bi sktir git amk!!!

   laplace   01.10.2012 13:06 ~ 13:07
   #2558776
6.

chp nin seçim başarısını bilmiyorum, fakat asla başarısız olmadığı aşikar. memlekette mevcut solcu oranı o kadarsa adamlar ne yapsın.
anti tayyipçiler ile tüm sol bir araya geldi de yirmibeşlerde kaldı son seçimde oyu.

neden peki?
geçmişe gitmenin alemi yok.
tayyip ne demiş ne dememiş, icraatlarık ne olmuş bir kenara koysak bile,

sadece ve sadece chp kurmaylarının, yazarlarının ve hatta tabanının bile akp ye oy veren insanlara yaptıkları hakaretleri sıralamaya gerek yok sanırım. ne koyunlukları, ne bidonlukları, ne de aptallıkları kaldı insanların.

memleketteki tüm zenginlerin saçma bir şekilde solcu olduğu bir dönemden bahsediyoruz. hem zengin hem küstah hem de edepsiz bir sol varsa memlekette (1923 ten beri bu böyle) gerçek sol bile sesini çıkaramayacak hale gelmişse eğer, o memlekette sağ olacaktır, liberaller olacaktır, şeriatçılar olacaktır ama asla chp ve sol olmayacaktır.

eğer solun şahlanması gerekiyorsa chp kapanmalı bir kere.
solu temsil edenlere bak lan.
emekli öğretmenler, aynı kabarık saçlı teyzeler, add leri meyhane niyetine kullanan tipler, hayatları boyunca çalışırken terlememiş insanlardan solcu mu olurmuş amk.
neyin adaletinden eşitliğinden bahsedecek bunlar?

neye sinirlendiysem yine.

   prometheus   01.10.2012 14:49
   #2558822
7.

chp demek sol demektir. chp'yi merkez sola yerleştiren ecevit'tir. çalışmadan solcu olmak ne demek? ben bu ülkede darbelerden en çok çalışan, emekçi sınıfın çektiğini bilirim. zenginler(gerçek anlamda büyük sermaye) hep sağı desteklemiştir. ecevit'i hizaya getirmek için büyük sayfa reklam veren de onlardı. emekli öğretmenler emekçi değil midir? pekala emekçinin daniskasıdır. üç kuruş maaşa dışarıda iş yapanı da vardır. bu ülkede sol her zaman ezilmiştir. adnan menderes'e karşılık olarak da üç pırıl pırıl devrimci genç asılmıştır. bence aradaki makas büyük de neyse! yine aşağılamış olacağız. evet aşağılıyoruz. koyunlara ne desen, ne yapsan azdır. dizilerdeki karakterleri(vadi ,madi)pekala ezbere bilirler, akp sadakalarını cukkalamayı, kahvelerde memleket kurtarmayı.. ama ne hikmetse koca göbeğin tokluğu her bi şeyden önemlidir. oy vermeye gelince çıkar hazretleri dikilir vicdanların başköşesine.. bu millet adam olmaz. adam gibi milletlerden entelektüel, aydın ve solcu çıkar. oylar irecep tayyip bin erdoğan'a hanımlar, beyler, bidon kafalar, göbeğini kaşıyanlar...

   zelisa   01.10.2012 15:06 ~ 15:07
   #2558825
8.

sol halk demek aga. sol işçi demek, sol sermaye karşıtlığı demek. sol memuriyet demek. sol ahlak demek, sol saygı demek. bak saygı diyorum.

istanbul da solun kalelerine bir bakalım mı? bakma sol dediğime chp nin diyorum.
bakırköy, şişli, silivri.
hah, şimdi onu diyeceğim ben.
istanbul da, ben kimsenin kömür aldığını görmedim. hani cukka meselesinden bahsediyorum.
insanlara, sen rüşvet alıp oyunu satıyorsun, sen bidon kafalısın, sen koyunsun dediğin sürece oy değil ancak nasihat alırsın.
sen anlayacaksın insanları önce.
senden ne istediklerini bileceksin. chp kitlesinde halkın en içindeki adam olan mustafa sarıgül nasıl afaroz edildi? *

hiç bir siyasi vasfı bulunmayan, hatta geçtim ülke yönetmeyi partiyi yönetip yönetemediği meçhul olan bir adamın genel başkanı olduğu bir partiye oy verenler de (ki o adamın nasıl ve hangi şartlar altında geldiğini ve bunun ne kadar ahlaklıca olduğunu bilemeyeceğim) diğerleri salak desin, yüzsüz desin ne bileyim uygun bi küfür bulsunlar.

ne güzel memleket olur değil mi?
siyaset de bu demokrasi de bu.
sövün amk. birbirinize çok güzel oluyor o zaman dünya.
sen insanlara bidon kafalı dedikçe oyun artıyor sanki.
hayır tayyipçi çıkacağım ondan korkarım.

   prometheus   01.10.2012 15:49
   #2558842
9.

bidon kafalıya bidon kafalı denir, kova kafa denmez. bunlar seçim cilveleri, yapışır çıkmaz lakaplar, hoştur da gülmece dergilerine malzeme çıkar. bunlar işin komiklik tarafı..
tayyip erdoğan bildiğim kadarıyla evveliyatında pek çok seçim kaybetmiş, hatta bir keresinde partiyi tehdit eder hale gelmişti. neyse, belediye başkanlığını verip, kurtardılar paçayı.
politikayı sokaktan gelenler yapar diye kayıt yok. bu ülkenin yetiştirdiği memuru da esnafı da, öğretmeni de siyaset yapmaya ehildir sakatlığı yoksa.
esasen haris olmak, siyasette bir üst mevkiye çıkıp, yetkileri elinde toplamaya çalışmak, hırs yapmak kötüdür, iyiye alamet değildir. millete bidon kafa demek de, bidon kafa yerine koymaktan da evladır.

   zelisa   01.10.2012 15:56
   #2558844
 
reklamı kapat

yazdır