claudia roth

1.

almanyadaki yeşiller partisi eş başkanıdır.sarışındır.
genelkurmayın açıklamalarını postmodern darbe olarak değerlendirmiş ve genelkurmayı demokrasi düşmanı olarak ilan etmiştir.

   ramiz   29.04.2007 19:42
   #359797
2.

roth'u üzdüler
alman yeşiller partisi eşbaşkanı claudia roth, yılbaşı kutlaması için gittiği restoranda "yılbaşını diyarbakır'da kutlasaydınız" diyen bodrumlu turizmci murat şeremetli ile tartıştı


yaşar anter muğla dha

alman yeşiller partisi esbaşkanı claudia roth, yılbaşı kutlaması için gittiği restoranda yanına gelerek, "türkiye'ye her gelişinizde koşa koşa güneydoğu'daki dostlarınızın yanına giderdiniz. gidip yılbaşını diyarbakır'da kutlasaydınız" diyen bodrumlu turizmci murat şeremetli ile sert bir şekilde tartıştı. roth, arkadaşlarının yanından ayrılarak gündoğan beldesindeki villasına döndü.


şeremetli, almanla evli
yılbaşı tatilini geçirmek üzere bodrum'a gelen roth, yılbaşı gecesi eğlenmek için bodrumlu mimar jale serdaroğlu ve aynur doğu ile, sanatçı zuhal olcay'ın eski eşi zafer olcay'ın işletmeciliğini yaptığı bodrum şehir merkezindeki çilingir sofrası'na yemeğe gitti.
bu sırada restorana, eski bodrum otelciler ve turistik işletmeciler derneği (boder) başkanı murat şeremetli de geldi.
30 yıl almanya'da yaşayan ve bir alman ile evli olan şeremetli, roth'un yanına gidip, "türkiye'ye her gelişinizde koşa koşa güneydoğu'daki dostlarınızın yanına giderdiniz. şimdi burada ne işiniz var? gidip yılbaşını diyarbakır'da kutlasaydınız" deyince ortam gerildi.


'eğlenmeye geldim'
sinirlenen roth, "buraya politika yapmaya değil, eğlenmeye geldim. bodrum'u seviyorum. burada ev satın aldım. fırsat buldukça, dostlarımın yanına dinlenmeye geliyorum. bu sorunuzun bir anlamı ve önemi yok" dedi. roth, daha sonra restorandan ayrılarak evine döndü.


'çıkarıldım'
tartışmanın ardından restorandan çıkarıldığını iddia eden şeremetli, "türkiye'ye her gelişinde koşarak güneydoğu'ya giden ve malum terör örgütüne destek verenlerle konuşan birini karşımda görünce, düşüncelerimi söylemek istedim. kabalık ettiğimi sanmıyorum. ancak roth'un yanındakiler ve zafer olcay beni hakaret ederek, dövercesine restorandan çıkarmaya çalıştı. olayın büyümemesi için evime döndüm" dedi.


'bu bireysel bir tepki'
olayın ardından bir açıklama yapan roth, şunları söyledi:
"dostlarımla yeni yılı kutlamak için gittiğim restoranda, bana karşı anlamsız politika yapılmak istenmesi hoşuma gitmedi. sorulardan veya tepkilerden kaçan bir insan değilim. ancak, yılbaşı gecesi bu konuların konuşulacağı zaman, yer de bir restoran olmamalıydı.
bana sözlü saldırıda bulunan kişinin restorandan çıkarılmasının ardından, olayın büyümemesi için arkadaşlarımdan özür dileyerek evime döndüm. bodrumlulardan bir şikâyetim yok, olamaz da. bu bireysel bir tepkidir.


kaynak: milliyet.

   okkes   02.01.2008 08:45
   #797729
3.

http://www.hurriyet.com.tr/...em/18358895.asp?gid=381

   ederleziavela   28.07.2011 15:08
   #2408117
4.

yolda gördüm. çok hoş ve uzun boylu hatun.

   zelisa   28.07.2011 15:09
   #2408119
5.

dunku basin toplantisinda, taksim gezi parki olaylari ile alakali olarak ; "ben göstericilerin etrafa zarar verdiğine tanık olmadım.” demis. bu kari ya gercekten salak veya unutkanlik var. tanik olduklarini anlatsada bizde ogrensek.

   midyat   19.06.2013 05:51
   #2599833
 
reklamı kapat

yazdır