cumhuriyet mitinglerine istirak eden vatan hainleri

1.

ülkene, cumhuriyetine sahip çık mottosuyla yola çıkmış ve aslında amacı darbeye zemin hazırlamak ve darbe için insanları kışkırtmak olan bu mitinglerin katılımcılarıdır vatan haini olan. ha üzerinden çok zaman geçmiş ne alaka ? diyebilirsiniz. ancak daha önce irdelediğimiz ataturkcu dusunce dernegi nin malformasyon ortaminda yetişip filizlenen insanlar tekrar cumhuriyet mitingleri yapma hazırlığındadır. bunun için şu an kapı kapı dolaşıp mitinge davet broşürleri dağıtıyorlar. bizim zili de çaldılar, siktir ettim tabi ki dürzüleri. bu mitinglerin önderlerinden türkan saylan ne diyordu ? çocuklarımız namaz kılmasınlar bale yapsınlar diyordu değil mi ? öncelikle bu ve buna benzer fikirlere sahip insanların önderliğinde yapılan bu mitingler ne kadar masumdur sormak gerek cumhuriyeti koruyan (sözde) yeni nesil gerillalara. velhasıl bu gösterilerin asıl amacı cumhuriyet i savunmaktan çok din aleyhtarlığı yapmaktır. ha katılanların içinde gerçekten cumhuriyetin tehlikede olduğunu sanan saf teenagerler var onları da zaten ciddiye almıyoruz. organizetörler bu mitinglerin ekmeğini bol bol yediler. gerçi şu an silivride kendi boklarını yiyorlar o ayrı konu. şimdi sözüm bayrağını flamasını alıp mitinglere katılan vatan hainlerine.. olm gidin adam akıllı işlerle uğraşın rica ediyorum. 2,3 gün içinde sizin evinize de uğrarlar evde yokuz deyin aman ha.

   olur yavru yiyiselim   04.05.2009 17:03 ~ 17:04
   #1359563
2.

<bkz: ohanesburggötüngen>

   starbreeze   04.05.2009 17:07
   #1359571
3.

darbe çığırtkanlığı yapmak vatan hainliğidir. alenen ''laik düzen elden gidiyor, ordu duruma el koymalı'' düşücesinin dillendirilmesi, yasama organı olan tbmm'ni tanımamaktır ve buda vatan hainliğine girer.

ister sevelim, ister sevmeyelim. kabullenip veya kabullenmemek bizim özgür irademize kalmış ama bu meçlisi iktidari ile mualefeti ile seçen bu ülkede yaşayan halk. bu tür mitingler düzenliyip, orduyu göreve çağırma faaliyetleri herşeyden önce bu milletin iradesine büyük bir saygısızlıktır. ben insanlara gördükleri pislikler karşısında sesi kalsınlar demiyorum. tepkilerini bir kesimin çıkarlarına göre belirlemesinler diyorum. cuntacı, darbeci ve müdahaleci bir ordu çığırtkanlığı yapmaları, 18 yaşını geçmiş oy kullanma hakkı olan bir genç olarak kınıyorum ve bu tarz çığırtkanlık yapanları vatanı bölmeye çalışanlarla aynı kefede görüyorum.

bizim en büyük problemimiz eğitimsizlik. kendini aydın sanan insanlarımız bile kendileri bir yere kadar geliştirebiliyor ve at gözlüklerini çıkarmaya hiç yanaşmıyorlar. bu ülkenin halkı çok köklü bir tarihin üzerinde oturuyor ve köklü bir devlet geleneği var. bu ülkenin halkı için şahısların ve makamların bir önemi yok. bu ülke halkı için, inanç özgürlüğünü yaşama arzusu var ve bu arzusunu o'na yaşatabileceğini inandığı herkesi bu ülkenin başına getirmeye hazır. zamanında (dönemi isim vermeden anlatacağım) çocuklarına, kuran okumayı bodrumlarda, ahırlarda ve gizli kapaklı yerlerde öğretmiş bir halktan bahsediyoruz burda. türkce ezan dinleyerek maneviyatı ezilmiş bir millet bahsediyoruz. darbe sonrası, kitaplarını yakmış, çocuklarını sağ sağlim hapise göndermiş, ya dört kollu ile almış, ya tekerlekli sandelye ile almış. bu insanlar için önemli olan dinini özgür yaşama ve kimsenin karışmamasıdır. bu halkın gözünde buna ipotek koymaya çalışan herkes vatan hainidir ve bu ülkede bir yere gelme şansı yoktur. bu kanaldan girip, özgürlüklerini vereceğini söyleyen herkesin bu ülke üzerinde, iktidar şansı vardır.

bu mitingleri yapanlar, iktidarı hedef aldıklarını söyleselerde aslında onu secen halkı karşılarına almaktadırlar. bu ota boka anıt kabire yürüme meseleside bir son bulmalı artık. aşırı derecede ters tapmekte ve omuzdan sıyrılıp nerdeyse yüzü parcalayacak durumda. her mesnetsiz fikirlerini, anıtkabire yürüyüp orada deklare eden bir güruh türede ki, buda atatürk ilke ve inkilaplarına zarar verir duruma geldi. kendi, bu ülkenin şartlarına uymayan fikirlerini, sanki atatürk'ün fikirleriymiş gibi deklare edip kabul ettirmeye çalışıyorlar ve bu şekilde gelecek tepkileri en aza indirmeye çalışıyorlar. tepki verdiğin zaman atatürk düşmanı ve laiklik karşıtı olarak lanse ediliyorsunu ki, buda ülkeyi cepheleşmeye götürmektir ve buda vatan hainliğidir.

   cagatay   04.05.2009 17:29
   #1359608
 
reklamı kapat

yazdır