dabbe bir cin vakasi

1.

hasan karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘dabbe: bir cin vakası’ filmi, 3 ağustos’ta uıp’nin dağıtımıyla türkiye ile birlikte avrupa ve uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecekmiş.

ankaralı ceyda t. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi hasan karacadağ tarafından, ‘dabbe: bir cin vakası’ filmiyle sinemalaştırılmış. dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edilmiş.

‘dabbe: bir cin vakası’, ceyda t., sinan t. ve kızları burcu t.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyormuş. türk psikiyatri tarihine ‘ceyda t.’ kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, ceyda t. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturulmuş.

‘dabbe: bir cin vakası’ filminin yönetmeni hasan karacadağ, “ankara gata tıp fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık” görüşünü belirtmiş.

   will o the wisp   01.07.2012 11:39
   #2529609
 
reklamı kapat

yazdır