deftones

1.

bored, white ponny change, korea gibi çok güzel şarkılar yazabilmiş, sahne performansları rezalete yakın olan, ancak çok güzel albümler hazırlayan güzide grup.

   kaka   21.08.2006 22:20
   #24904
2.

24 haziranda canlı izleme şerefine nail olduğum live performanslarının studyo kayıtlarından daha iyi olduğunu düşündüğüm (passenger daha gaz bi şekilde nasıl söylenir?) benim için efsane, aşmış grup.

   underoath   22.09.2006 17:43 ~ 17:44
   #50485
3.

kapsamlı ama dağınık düzenlemesi, sessiz ama gürültülü, agresif ama hassas tarzıyla oldukça ilginç ve etkileyici şarkılara sahip grup.

   duygusal terminator   24.04.2007 18:20
   #347232
4.

kendı anlattıklarına gore grubun kurulması su sekılde olmustu.
bu dort kısı muzık yapmak ıcın studyoya gıderler ama ceplerınde para yoktur malzemelerı yoktur.akıllarına cınlık gelır ve aralarından bırı luks bır otomobılın onune atlayıp sonrada tazmınant parasıyla kendılerıne muzık aletlerı almıslardır.
arabanın onune atlayan kısı grubun solıstıdır.ve o kazada bacagı kolu kırılmıstır.ve yuklu bır mıktar tazmınantdan para almıslardır.

   damarlarim catliyor   10.05.2007 01:31
   #384432
5.

my own summer adlı şarkısı en dinlenesidir.

   bodomgolucadisi   10.05.2007 09:18
   #384713
6.

sacremento çıkışlı grup<chino moreno nun knife prty ve minerva da ki performansı insanı kitleyebilir.

   pinkhead   17.06.2007 10:38
   #473419
7.

canlı performansları rezalet olmayan çok iyi canlı performans sergileyen ve hatta canlı performanslarıyla isimlerini duyurmuş sacrementolu grup. taş albümleri vardır.

   engelssist   24.06.2007 18:39
   #497503
8.

<bkz: passenger>

   kaamos   24.06.2007 18:45
   #497517
9.

artık onları anlatmak için kelimeleri tükettiğim, hayatımın grubu..."bir grup hem bu kadar gaz hem de bu kadar hüzünlü olabilir mi?" sorusunun cevabını lönk diye veren grup deftones..nu metal kategorisine sokulur fakat türün en dışında duran tavra sahiptirler.o sound, o ruh...anlatılmaz yaşanır.knife party'le, pink maggit'le ağlamış;root'la tüm sinirini haykırıp,ruhunu kaplayan coşkuya kendini teslim etmiş olanlar bilir.ayrıca sahne perfonmansı konusunda kötü olduklarına dair söylemler yanlıştır.chino'nun geçirdiği ameliyatlar dolayısıyla, son yıllarda o eski dalak yırtan screamleri eski tadı vermese de hala iyi performans sergilerler.bunla da kalmaz, verdikleri gaz sayesinde pogo yaptırıp bir şarkı sonrasında salya sümük akıtarak insanlara duygu patlaması yaşatabilirler.aman diyim...

   bored   23.07.2007 17:57
   #565549
10.

sacramento cikisli,zamaninda uzerlerine yapisan "nu-metal" grubu yaftasini atmak icin bugun bile zaman zaman 1-2 soz soylemek zorunda kalan grup.oysa ki kendilerinin en basindan beri,yani ilk albumleri adrenaline'den beri,nu-metalden cok cok farkli bir cizgide calismalari olagelmistir.<bkz: fireal> <bkz: fist>
grubun kurulmasi asamasinda ekipman sikintisi cekildigi dogrudur,dolayisiyla grubun paraya ihtiyaci vardir.ancak iddia edildigi gibi,chino moreno arabalarin onune atlayip kolunu bacagini kirmamistir.sonradan grubun davulcusu olacak olan abe cunningham gercekten sarhos bir surucunun kullanmakta oldugu bir aracin altinda kalmistir ve mahkeme sonucunda tazminat almaya hak kazanmistir.o siralar davula merak salan abe,bu tazminatla kendisine en cillobundan bir davul ekipmani tahsis etmistir.
buna benzer bir sekilde,"grubun canli performansi berbat" seklindeki dusunce de tumuyle dogru degildir.around the fur albumunden sonra ses tellerinde nodul olusan chino,<bkz: nodul> bu nodullerden kurtulabilmek adina once bir dizi operasyon gecirmis,ardindan da konusma terapisi ve san egitimi almistir.tahmin edilecegi uzere,bu donem sarki soyleyen biri icin oldukca sancili ve zordur,dolayisiyla bu sikintilar grubun white pony donemindeki canli performanslarina bir nebze yansimistir.ancak 4.albumun kaydi ve turneleri sirasinda<bkz: deftones> chino,bu illetten kurtulmayi basardigini gosterir olmustur.ayrica,en basiti,buraya da geldiler.gidenlerin canli performansla alakali bir sikayetlerinin oldugunu sanmiyorum.hatta bircok canli videolarini izlemis bir insan olarak,ıstanbul performansinin cok rahatlikla gelmis gecmis en iyi deftones performanslarindan biri oldugunu soyleyebilirim.
her albumlerinde kendilerini asmaya calistiklarini belirtmekten geri durmazlar.kendi deyisleriyle her albumleri onlar icin bir "test"tir.albumler arasindaki uzun sureli suskunluklar belki de bu yuzdendir.gerci bu bizi kudurtuyor ama olsun,dayanmaya calisiyoruz bir sekilde.
saturday night wrist ile bambaska sulara yelken actilar,chino'nun yan projesinden de aldigi ilhamlarla,umarim o sularda acilmaktan korkmazlar.
kendilerini seviyor,saygi duyuyoruz.

   sndrgw   29.08.2007 17:37
   #641492
11.

deftones, sacramento'da kurulmuş grammy ödüllü bir alternatif rock grubudur. 1988 - 1989 yılları arasında o zamanlar lise arkadaşı olan stephen carpenter,frank delgado,chino moreno,chi cheng,abe cunningham tarafından kurulmuştur. 1994 yılına kadar bir amatör grup olan ve daha çok cover yapan deftones 1994 yılında adrenaline albümünü yayımlayarak nu-metal akımına chino moreno'nun liriksek vokali ve kalemi sayesinde yeni bir soluk getirmiştir.adrenaline albümü "hidden track" olarak barındırıdğı fist ile oldukça iyi satış rakamına ulaşmıştır. bored single olarak piyasaya sürülen ilk deftones şarkısıdır ve adrenaline albüm kapağında bir şırınga illüstrasyonu bulunmaktadır.

1997 yılında around the fur albümü ile amerika'da 500 bin kopya sattılar. bu albüm ile mtv listelerine de giriş yapmayı başarmış olan deftones şu anda bile kendilerine göre en iyi albümlerini yapmış oldular. albümde en çok göze çarpan single be quiet and drive oldu ki daha sonra da içinde çoğunlukla be quiet and drive'ın akustik kayıtları ve konser versiyonları olan bir ep yayımladılar. ayrıca around the fur albümünün başka bir özelliğide soulfly üyesi olan max cavalera ile chino'nun max'ın ölen çocuğu için yazdıkları headup parçasını barındırmasıdır. bu sefer de "hidden track" geleneğini bozmadılar ve bir "hidden track" ile minik bir telefon konuşması kaydını albümde yayımladılar.

2000 yılında gelen white pony albümleri kimi eleştirmenler tarafından deftones'un en olgun olduğu albümü olarak nitelendirilmekte ve deftones'un yaptığı müzik punk-trash olarak sınıflandırılmaktadır.albümde yer alan elite ile grammy ödülü de kazanmışlardır. maynard james keenan ile yaptıkları passenger düeti ise albüme çok ses getiren parçalarından biridir. genel olarak bakıldığında en çok single üreten deftones albümü de white pony olmuştur. white pony albümü aslında deftones için oldukça sorunlu bir albüm olmuştur. ilk olarak piyasaya sürülen kırmızı ve siyah kapaklı albümler boy's republic şarkısını içermekteydi ve sınırlı sayıda üretilmişti. daha sonra "gri versiyon"u yayımlandı, özelliği sınırlı sayıda olmamasıydı. son olarak yayınlanan "beyaz versiyonu"nda ise boy's republic yerine back to school geldi. ancak grup üyeleri daha sonra back to school'un albüme konmasının bir hata olduğu sonucuna vardılar ancak yapılacak pek bir şey kalmamıştı. white pony albümü kapağında beyaz bir atı barındırmasının yanı sıra chino'nun demeçlerine göre white pony olarak adlandırılan kokain'e de gönderme yapmaktadır.

   slytanic   15.12.2007 11:02
   #771640
12.

numetalın yaratıcısı olarak bilinen, matrix'teki my own summer soundtrack'iyle ünlendiğini düşündüğüm grup.

   turkcekarakter   18.12.2007 19:15
   #777098
13.

maynard ile yaptıkları über düet öldürür. tarzlarını yidiğim!

http://www.youtube.com/watch?v=um7ysthscf0

   eccalimre   18.11.2009 19:10
   #1744064
 
reklamı kapat

yazdır