deniz ilgaz

1.

ders kayılarında kotası en önce dolan hocalar sıralamasında emekli olana kadar kimseye bunu kaptırmayacağından emin olduğum aynı zamanda kayıtlardan sonra odasının önünde görenleri "burada neler oluyor" dedirtecek bir kalabalığın consent istemek için biriktiği kibar ve nazik boğaziçi üniveristesinin advance english hocası.

   kahve molasi   20.06.2007 15:47
   #484885
2.

boğaziçi üniversitesinde ae alacaksanız seçenekleriniz arasında olmalıdır yalnız kendisinden ders almak zordur. consent vermiyorum dese de biraz diretince acınaklı bakınca dayanamaz kendisi.
avruğa birliği ne olan ilgisi ve avrupa birliği hakkındaki bilgisi takdire şayandır. derste konu sürekli avrupa birliği ile alakalıdır. sıkıcı gelebilir, ilk zamanlar zor gelebilir ama yine de gittikçe daha anlaşılır bir hal alıyor.
devamlılık önemli. sınavlar "take home" şeklinde oluyor. yani kitap önünüzde evde yapıyorsunuz evet güzel geliyor ama öyle değil. çünkü konular, kelimeleri gerçekten zorlayabiliyor.
bu sene şöyle bir olay oldu;
birisi mail atmış kendisine; ders anlatışınız iyi değil. çok kolay not veriyorsunuz. sanıyor musunuz ki siz öğrencileriniz sınavı kendileri yapıyor. hep başkalarına yaptırıyorlar aa alıyorlar haksızlık diye...
o da bize bunu anlattı ve şöyle dedi; evet böyle bir şey olmalı ama zor. sizi çok seven birisini bulmanız lazım bunun için. yani sizin için konuyu okuyacak, anlayacak sonra yazacak. hadi diyelim buldunuz ben sevinirim böyle olursa. çünkü avruğa birliği hakkındaki bilgileri daha fazla kişiye ulaştırmak sevindirir beni.

yani not kaygısı yok o sadece insanları bilinçleştirmek istiyor. sınıfta bazen cevap veremeyince biraz ağır sözler söyleyebilir ama genelinde çok tatlı bir hocadır.

   dediydi dersin   10.02.2008 19:26 ~ 19:26
   #861214
 
reklamı kapat

yazdır