dis fircalamaya usenip makyaj yapan kiz

1.

makyaj yapınca daha güzel olacağına inandırılmış yitik bir zavallı, dış görünüş için sağlığını hiçe sayacak kadar aptal bir kızdır. kızların geneli böyle olduğu için bu zavallılık ve aptallık göze batmamaktadır.

bu makyaj niye yapılır? doğada bütün hayvanların eş seçimi mevzuunda bazı atraksiyonları vardır. bunlara kur davranışları denebilir kabaca. hayvanların erkeklerinde görülür bunlar daha çok. dişinin dikkatini çekmek için girişilen şebekçe oyunlar, sahte güç gösterileri hatta dalaşmalar.

evet, yani bu makyaj denen boya badananın özünde karşı cinsin ilgisini çekmek vardır. ilgi çok önemlidir. şimdi bir toplu yaşanılan alan düşünün. kızlı erkekli. bütün kızlar makyajlı olsun. inanın bana bir gün bir kız makyaj yapmasın bütün ilgi bu hanım kızımızda toplanacaktır. "ay ne kadar doğal, ben de doğallıktan yanayım zaten" diyen dallamalar peyda olacaktır bir anda.

ama bu makyaj manyaklarının derdi başka. dertleri ilgi odağı olmak falan değil. sadece ve sadece kıskançlık. deli gibi kıskançlar. en yakın arkadaşının arkasından konuşabilecek tıynette insanlar, zavallılar. tamahkar aç gözlü, kendi cinsine tahammül edemeyen, bunun için bir akrep gibi yaktığı ateşte kendini de cayır cayır yakabilecek kadar gözükaralar.

kaçınmak, tırsmak, sakınmak... tavsiyelerimdir! salık veririm.

   faysal   20.07.2008 13:16
   #980046
2.

kadının gözüyle makyaj: kendini daha iyi* hissetmek, özgüvenin artması vb. şekilde açıklanır.

erkeğin gözüyle: yapılan makyajın derecesi ne kadar artarsa, kızın kaşarlık yüzdesi o kadar artar. ne kadar koyu* makyaj, o kadar hafif kız hesabı.

   exitixe   20.07.2008 13:22
   #980056
 
reklamı kapat

yazdır