doganin mucizeleri

1.

doğada görülen insan aklını zorlayan olaylardır. *
misal,
çölde yaşayan x türü bir örümcek * öncelikle toprağa kuyu gibi bir yuva kazar. kuyunun çevresine beyaz kuartz kristalleri çember şeklinde dizer. bu kristallerin özelliği, bir yerden aldığı titreşimi öbür tarafa aynen iletmesidir.
daha sonra bu hain örümcek, sinsice beklemeye başlar. bir süre sonra masum bir karınca gelir, kuyunun çevresinden geçerken kristale dokunur, örümcek durumu farkeder, "şimdi yedim seni" der. çıkar kuyudan, hop yakalar masum karıncayı. günlük rıskını çıkartır.
işin asıl enteresan tarafı, örümceğin, bu gelen titreşimin, bir avdan mı, avcıdan mı, yoksa rüzgardan falan mı olduğunu bilmesidir. yuh artık dedirtir, hayran bıraktırır.
*

   muhittin bosat   26.11.2007 18:29
   #742130
2.

sızıntı ve türevi bilimsel iddiası olan ama temelde allahın varlığını ıspatlamayı misyon edinmiş dergiler ve harun yahya'nın çıkardığı bütün yayın organlarında "bakın işte görüyorsunuz sevgili seyirciler, bütün bunları allah yaratmış değil mi?" demek için kullanılan donelerdir genellikle. yapmasınlar demiyorum tabi ama bazen komik olabiliyor bu tarz.

   asbb   26.11.2007 18:35 ~ 18:36
   #742137
 
reklamı kapat

yazdır