dogruluk mu cesaret mi

1.

yaran şişe çevirmece sualidir.

<ara: akıl fikir>

   muque   27.10.2006 09:17
   #90661
2.

ergen oyunlarının vaz geçilmezi. merak duygusunu gidermek ve söylenemeyenleri söylemek için türetilmiş bir oyundur. doğruluğu seçen hiçbir zaman doğru söylemek namına istemediği bir şeyi itiraf etmeyecektir.

   in neverland   27.06.2010 16:23
   #2096596
3.

'doğruluk mu cesaret mi?' sorusu ile başlanılır ;soru ve cevap yönleri belirlenen şişe,kalem vb. çevrilir , yapılan seçime göre genellikle merak gidermek amaçlı sorular sorulur,şayet cesaretlik seçilmiş ise genellikle rezillikle sonuçlanan şeyler yaptırılan bir gençlik oyunudur.

   amazing   27.06.2010 17:31
   #2096641
4.

<bkz: sürekli doğruluk seçip yalan söylemek>

   bett   27.06.2010 17:32
   #2096642
5.

doğruluk seçildiği takdirde, "kız arkadaşın var mı?" "kafası hariç kaç cm?" "milli oldun mu?" gibi sorulara maruz kalınabilecek..

cesaret seçildiği takdirde de "git şu kızı öp", "fatma'ya parmak at", "neşe'nin ciciklerini elle" gibi uygulamalara maruz kalınabilecek, saçma sapan bir ergen oyununun sorularıdır. *

   hay bin kunduz   27.06.2010 17:36
   #2096652
6.

oyunda iki el üst üste aynı şey söylenemiyor ise;

necati: doğruluk mu cesaret mi?
hilmi: tabii ki doğruluk.
necati: çevirdiğimiz şişeyi görüyor musun?
hilmi: evet abi..
necati: öbür el götüne girecek...

   klavyemi kullanmaktan cekinmem   27.06.2010 18:10
   #2096694
7.

cesaret dendiginde dunyanin en guzel gorevlerini bugun gerceklestirdigimiz oyundur.

betyl'e git cok aciktik kontorumuz yok dominos'u sizden arayabilir miyiz diye guvenlik gorevlisine sor denip tum oda guvenlige gidildiginde dominos gorevlisi gorulmustur. planlar degisince yaptigim sey=

+aa abi pizza var mi bu kabin icinde?
-yoktu birine getirdik verdik.
+biz de cok acikmistik ama.
-adam honk yok iste bakisi.
+tuh tam da bedava pizza ariyordum, yok yani demi?

seklinde sonra gulmekten gebermek suretiyle odaya varilip tekrar sise cevrilip yeni gorevlere kosulmustur.

gene ben.. git study'de birine gidip:

+selam, sey ben hep burda oturmaya alisigim baska yerde calisamiyorum da yan bolmeye gecer misiniz?
-cocuk, ne! boyle gozler faltasi. etrafa bakar, ama bilgisayarin kablosu yetismez o zaman.
+ senle ayni yere oturalim hadi, az kay soyle heh tamam diyip tesekkure dip koparak odaya donulmus.

o arada arkadasa erkek odalarindan birine gidip cok soguk kantine gidemedik cayin yaninda yemege biskuvi var mi sorulmus falan filandir.

calisan ogrencilere meyve soyup goturmedigimiz mi, odalarin kapilarini calip oh cok yoruldum yataginiza oturup dinlenebilir miyim demedigimiz mi kalan oyun, pek klasik ergen falan da olsa eskimeyesi. gulmeyi bilen insanlara!

he hic dogruluk yok mu bunda ne ayak diyenlere, var!

   betyl   01.03.2012 01:27
   #2491388
8.

<bkz: truth or dare>

   mrmakeitrain   01.03.2012 01:33
   #2491390
9.

bi şey söylemek istiyorum! herkes bi bakabilir mi acaba?!*

tüm dikkatler buraya, noktaya, virgüle, ünleme gerekirse üç noktaya.

şişe çevirmece denen, hem adı salak hem mantığı mal* gerzek oyunun klişe sorusu. banko, değişmez. hadi buna kural diyelim. bu soru kural olsun, oyunun kuralı.
çok acayip insanlarız biz böyle toplucana. cidden bak.. hepimiz bu oyunu oynamışızdır, mutlaka, bi yüzde belirtmem mümkün değil ama oynadınız işte. ben de oynadım, bakkal amcanın oğlu da, yan komşu da hatta ismail abi bile oynamıştır.*
iyi ama neden? neden oynarız ki bu oyunu? ergenliğimize veriyorum tabi ben, hep o yaşlarda meşhur olan bi oyun çünkü kendisi. ama çok saçma..

birisi aptal bi şişeyi çevirir ve şişenin ucu* kimi göstermişse, şişenin kıç tarafında duran elemana soru sorar. ne boktan bi şey ya. ahdjgkdh şişenin kıçında diyorum duran kişii! neyse.
doğruluk mu cesaretlik mi? ahdfsgdhf bok he cesaret desen bi dert doğruluk desen ayrı dert. hayır anlamıyorum neden işkence çekiyoruz ki biz böyle?

herif doğruluk dese karşıdaki mutlaka duygusal yönde, eski sevgililerden soru sorar* eleman da hoflaya poflaya eheihi keşke cesaret deyeydim lan! :) diye ipne bi şekilde güler. bir de şöyle bir durum var hani hiç anlamam onu da, böyle kızlı erkekli bi grup oynuyorsa bunu daha önceden yazıldığı/hoşlandığı/içten içe duygular beslediği biri varsa bu elemanın mutlak ki eskilerden sorar. sevgilileri açar* hoşlandığı biri olup olmadığını öğrenmek için hatunun/adamın doğruluğu seçmesi için, için için hadi yaaee nolur diye dua eder. tabi başta yapması gereken dua; '' şu lanet şişe şuna bi gelse de iki soru sorsam nolur!'' şeklinde olmalı.

herif cesaret dese apayrı koskocaman bi dert daha.. hayır ergeniz ya cesaret deyince anladığımız tek şey gidip, enseye şaplak göte parmak yapmak/yaptırmak. seçtiğimiz kurbana mal mal şeyler yaptırırız. misal;
-ehhi şimdi sıçtın olm! :) sokaktan, yanındaki 3 adamla yürüyen kadının yanına gidip
"afedersiniz, beraber bir şeyler içebilir miyiz" dicen.
-****mc donalds palyaçosunu dudağından 15 saniye süreyle
şehvetli bir şekilde öpücen ve ardından, ''çok iyiydin bebeğim'' diyerek, kıçına şaplak atacan.*
-* maç olduğu gün gs atkısıyla fener stadının etrafında dolaşacan ve,''ibne fener olamazsın şampiyon!'' diye avazın çıktığı kadar bağıracaksın.*
tarzı saçma salak, bünyemize hiç katkı sağlamayacak şeyler.
yine aynı piçlikle, ''ahuahu yuh lan bu ne yapmam abi'' ya da ''* hmm ne var lan bunu yapmakta ben de kimlerle oynuyorum ya!'' der karşı taraf. olan kafasına gözüne ve en önemlisi hiç olmayan karizmasına olacaktır haberi yok.
*

ama yine de! seviyoruz seni doğruluk mu cesaret mi! valla bak lan, o kadar saydım sana ve seni oynayanlara ama affet artık. hepimizin ergenlik günlerinde can sıkıntılı anlarımız giderdiğimiz yoldaş! sana selam olsun. ahfjsgfjd

edit: agshdls birinin damarina denk geldim bak yine, bu oyunu çok sevmiş herhalde geri zekalı. bi hareketlenme oldu bende uu beybi.

   duman alti   01.03.2012 02:56 ~ 02.03.2012 01:37
   #2491407
10.

sırf karşıdakinin agzından malzeme almak için düzenlenmiş oyun.

   hurriyeti aldik dediler gaybe inandik   01.03.2012 11:06
   #2491433
11.

-doğruluk mu cesaret mi?
+cesaret.
-özgenin eteğini kaldır.
*kendi kişisel tatmininiz için kızları kullanmayın lan.
-tamam ahmetin pantolonunu indir.

sınıf yerlerde asfsdf.

ah eski günler.

   giallorosso   01.03.2012 12:44
   #2491461
 
reklamı kapat

yazdır