draconian

1.

yeni yazar, hoşgelmiş.
<bkz: lafmacun bando takımı>

   ugokhan   02.05.2007 09:20
   #366548
2.

1995-96 - shades of a lost moon.
1999 - the closed eyes.
2000 - frozen features.
2003 - where lovers mourn.
2005 - arcane rain fell.
2006 - the burning halo.

albümler ile başından sonuna kadar doom istikrarını elinden bırakmayan ve dinledikten sonra kafanız güzel ise ""vurun abi öldürün beni bıktım ulan !"" dedirten nadide doom gruplarındandır.

   draconian   02.05.2007 23:03
   #368807
3.

türkçeye ucubik bir şekilde ejderan olarak çevrilmiş kelime.

   blue in deeper green   03.05.2007 00:04
   #368967
4.

bu kadar çok başlığı nasıl açabildiğine hayret ettiğim yazar. bugün sözlüğün başına oturalı daha ne kadar oldu ama yeni açılan başlıkların yüzde doksanının sahibidir kendisi.

   starbreeze   08.07.2007 15:32
   #529533
5.

günlük hayat dönük yaptığı ilginç tespitleri başlık edip başımıza yağdırmış yazar.başlıklarını ilgiyle takip ediyoruz.

   resul balay olmak   08.07.2007 15:39
   #529561
6.

garip bir tespit insanı. tahminim o ki, aklına gelen ba$lığı, tartmadan eline geleni yazıyor. hayır, oldukça güzel yazıyor, keyif veriyor, tebessüm ettiriyor. lakin bir o kadar da yönetime i$ çıkarıyor.* kendisine hele bir soluklan yiğenim demeden yazımı sonlandırıyor, tam gaz devam etmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

   ikiekmekbimaltepe   08.07.2007 15:57
   #529601
7.

isveçli draconian’ın başlangıcı aslında mayıs 1994’e dayanır, johan ericson (bateri), andy hindenas(gitar) ve jesper stolpe (bas gitar) kerberos adı altında toplandılar. yedi ay sonra gruba vokalist olarak şair anders jacobsson katıldı ve grubun adı şimdiki halini aldı.
ilerleyen aylarda, draconian gayet azimli bir şekilde çalışarak ilk demolarını studio kallgren’de kaydettiğinde 1995 yılının ekimiydi.. jessica eriksson, susanne arvidsson ve andreas haag’ın yardımlarıyla “shades of a lost moon” ortaya çıktı fakat şubat 1996’da gruba magnus bergström (gitar) katılana kadar demo piyasaya sürülmedi.
demo tüm dünyada çok iyi eleştiriler aldı ve bir çok firmanın dikkatini çekti. buna rağmen grup hiçbir firmayla kontrat imzalamadı. ocak 1997’nin sonuna doğru draconian; ikinci demoları “ın glorious victory”i kaydetti. ne yazik ki grup demonun ses kalitesinden memnun kalmadı ve demoyu çıkarmamaya karar verdi.

grup elemanlarının ikisi askere gittiği için draconian takip eden ayları gayet verimsiz geçirdi. yine de yeni bir çalışma grubun ajandasında vardı. yeni çalışma; susanne arvidsson’un kişisel nedenlerle ayrılmasından sonra gruba klavyeci andreas karlsson’un katılımıyla harekete geçti. grubun üyeleri ve müziği artık belli olmıştu; atmosferik, melodik ve duygulu gotik metal.

1998 ve 1999 yıllarında draconian sahnelerdeki yerini almaya başladı. pozitif tepkilerden sonra artık grup için tekrar stüdyoya girme zamanıydı ve ağustos 1999’da studio kuling’e “the closed eye of paradise”ın kaydı için kapandılar. susanne arvidsson da misafir vokal olarak albüme katkıda bulundu.
ne yazık ki kayıt yine draconian’ın standartlarına uygun bulunmadı ve grup albümü resmen piyasaya çıkarmadan önce biraz makyaj yaptı. 2000 yılının mayıs ve haziran’ında andreas karlsson, anders jacobsson ve johan ericson kendilerini demonun kalitesini yükseltmeye adadılar. yeni melodiler eklendi, tabi efektler de, ve çalışmalarının karşılığı olarak demo nihayet piyasaya çıktı.

draconian artık yeni birşeyler yaratmaya konsantre olmuştu. tarzları daha yavaş, karanlık bir hale geldi. ortaya çıkan sonuç grubu daha farklı bir yöne soktu. çıkardıkları iki parçalık promo “frozen features” internet üzerinden de yayınlandı.

demonun kaydının hemen ardından andy hindenas öğrenimi için gruptan ayrıldı ve yerine baterist olarak jerry tortensson geldi. grup kadro ile uğraşırken demoları gotik metal dinleyicilerinin dikkatini birhayli çekmişti.

2002 yazında son bir demo daha yaptı grup. “dark oceans we cry” draconian’ın yakaladığı pırıltıyı ışığa dönüştürdü. demo inanılmaz iyi övgüler aldı ve en sonunda napalm records ile bir anlaşma imzalandı. jerry’nin arkadaşı olan lisa johansson gruba bayan vokal olarak katıldı.
jesper anlaşmanın hemen öncesinde çalışmaları nedeniyle gruptan ayrıldı. daha önceden grupta yedek eleman olarak tutulan thomas jager, jesper’in yerine gruba katıldı.

haziran 2003’te draconian çıkış albümleri “where lovers mourn” için studio mega’da kayda girdi. albüm kapağı grubu tam anlamıyla yansıtan muhteşem bir travis smith çalışması olarak ortaya çıktı.
albüm ekim’e piyasaya çıktı ve hem hayranları hem metal alemi tarafından büyük beğeniyle karşılandı. grup şu anda tanıtım, konser ve röportajların yanı sıra şu sıralar yeni albümün kaydı için stüdyoda..

*

   slytanic   12.12.2007 15:23
   #766516
8.

tür: gothic/doom metal
ülke: isveç
kuruluş tarihi: 1994
durum: aktif
plak şirketi: napalm records

diskografi:

1995-1996 - shades of a lost moon (demo)
1997 - ın glorious victory (promo)
1999 - the closed eyes of paradise (demo)
2000 - frozen features (promo)
2002 - dark oceans we cry (demo)
2003 - where lovers mourn
2005 - arcane rain fell
2006 - the burning halo
2008 - turning season within
2008 - no greater sorrow (single)biyografi:

grup üyeleri:

vokal: anders jacobsson
vokal: lisa johansson
gitar: johan ericson
gitar: magnus bergström
sampler: andreas karlsson
baterist: jerry torstensson
bas gitar: jesper stolpe

draconian, isveç asıllı bir gotik doom metal müzik grubudur. özellikle atmosferik, melodik ve duygusal tarzları ile yaptıkları müzik dalında sağlam bir dinleyici kitlesine ulaşmaktadırlar.

1994 yılında johan ericson (bateri ve vokaller), andy hindenäs (gitar) and jesper stolpe (bas gitar ve vokal) kerberos adı altında gruplarını toplamış daha sonraları grubun ana solisti anders jacobsson, susanne arvidsson (vokal ve keyboard) and andreas haag ve flütçü jessica eriksson gruba dahil olmuştur. kurulduktan sonra uzun bir süre orijinal şarkilar hazırlamış ve 1995 yılında ilk çalışmaları olan shades of lost moon adlı kaydı yapmışlardır. ancak calışma 1996 yılına kadar ticari olarak sunulmamış sunulduktan sonra ise bütün dünyada çok olumlu kritikler almıştır. ikinci demo çalışmalari olan ın glorious victory grup içi anlaşmazlık sonucu yayınlanmaktan vazgeçilmiştir. daha sonraları keyboardçı andreas karlsson'da gruba dahil olurken susanne arvidsson ayrılmıştır.

1998-1999 yılları arasında the colosed eye of paradise adlı demolarını hazırlamışslardır. ancak teknik yetersizlikler çalışmanın istedikleri gibi olmasını engellemiş ve kayıtlar üzerinde ekstra efektler uygulamak zorunda kalmışlar ve sonuçta diledikleri kaliteye yakın sonuçlar almışlardır. bu albümde lucifer, fallen angels ve tanrı'nın gerçek yüzü ve yaklaşan savaş hakkında konular işlemişler ve çok iyi yorumlar almışlardır. susanne arvidsson'da sesiyle çalışmaya destek vermiştir.
daha sonra frozen features ve dark oceans we cry demoları gruba sağlam bir yer kazandırmış birkaç grup elemanı gruptan ayrılırken yenileri eklenmiş ve nihayet 2003 yılında tam sürüm ilk albümleri olan where the lovers mourn albümünü yayınlamişlardir. bu albüm gurubun gelmiş geçmiş en iyi calişmasi olarak tarif edilmiştir ve gothik metalin en iyi örneklerini içerdiği genel olarak kabul edilmektedir.

2005 yilinda ikinci tam albümleri olan arcane rain fell'i yayınlamış ve gotik doom metal dünyasındaki yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardır. 2006 yilinda ise bir bonus albüm olan burning halo'yu yayınlamışlar bu albüm daha çok closed eyes of paradise albümünün yeniden yorumlanması, üç yeni parça ve iki cover içermektedir. bu albüm ile birlikte grup gothik doom metalin en saygin basarili ve özgün ürünlerini veren grup olarak kabul edilmistir. bu albüm ısvec gothik doom tarzının en başarılı ürünüdür ve yoğun ve ağır gitar rifleri, hızlı ve tempolu bateri melodileri, atmosferik keyboard geçişleri, agresif ama duygusal erkek vokalleri, romantik ve melankolik bayan vokaliyle gotik metal ve doom'un mükemmel uyumunu sağlamışlardır.


iletişim:

draconian resmi sitesi: www.draconian.se
myspace: www.myspace.com/draconianmusic

ek olarak: yukarıdaki kısmın ardından, türlerinin ısrarla folk metal olduğunu belitrmek istediğim grup. folk metal adlı türün ısrarla yok sayılmasının, ayrı bir tür olarak görülmemesinin bir getirisi olarak her yerde doom metal olarak anılan bir grup draconian. aslında yukarıdaki kısım yazarın kendisiyle çelişmesi adına yazılmamıştır sadece durumu açıklayıcı olması adına yazılmıştır. öptm. tşk. bye.

   salt okunur   24.11.2008 13:54 ~ 14:07
   #1093804
9.

ing. merhametsiz, acımasız.

   hypatia   24.11.2008 15:04
   #1093832
10.

o kadın da nasıl bir ses var ya içine işliyor şarkılar adam da süper aha tıkancak diyorum karamsar atmosferi bozup herif hala almış başını gidiyor.hele şu 2 parçayı kesin dinleyiniz lan.


<bkz: a slumber did my spirit seal>

<bkz: death,come near me>

   o zaman ceteris paribus   13.05.2011 19:31
   #2353949
 
reklamı kapat

yazdır