dtp turkiye nin en cagdas partisidir

1.

başkanı ahmet türk ün tokat'ta şehit edilen 7 askerimizle ilgili konuşmaları arasında rastlanan cümledir. “dtp, barışın, diyalogun ve kardeşliğin köprüsüdür. halkların kardeşliğinin dinamitlenmesine, bu köprünün yıkılmasına izin vermeyelim.” gibi bir cümle de kurarak bu tezini sabitleme yoluna gitmiştir.
kendisine siyasetçi olduğundan sebep saygıda kusur etmemeyi bir borç biliriz tabi de,
vaktiyle edilmiş yanlı güzel sözlerin yanında, o gerdanı gıdığı bile sevimsiz ablaların konuşmalarının yanında bugün bu barış sempatizanlığı hoş değil.
izmir'de size niye saldırıldığını, bütün üçyol'un neden ellerinde tencereler size küfürler salladığını sorarım o zaman size ? acaba, konvoyun etrafını saran sempatizanlarınızın terör örgütü yanlısı sloganlar atması, ilginç bayraklar açılması, bunlara karşılık barış meleği sizlerin tepki vermek yerine konvoy şenlendi iması vermeniz, dolayısıyla da konvoyun bir güzel önünün kesilmesi midir ? ne bayrak gördüm, ne slogan duydum eyvallah, o gün orada değildim. ama anam babam oradaydı çok şükür. ve çok şükür öyle güzel bir memlekette yaşıyormuşum ki isyanı basıverdiler.
dolayısıyla barış elçiliği, çağdaşlık, demokratiklik, böyle mıç mıç konuşmalar filan, zaman ister daha çok zaman. önce ben öleceğim, annemler ölecek, benim çocuklarım da ölecekler, halk unutacak, nesil değişecek, öyle.

   hande_sh   08.12.2009 18:15
   #1781927
 
reklamı kapat

yazdır