dunya uzerindeki azinliklarin gereksizligi

1.

hitler abimiz söyledi bunu. yanlış anladılar.

azınlık dediğin gül bahçesindeki pıtırak otudur, söküp atmak gerekir. ''milli devleti olmayan'' hiç bir azınlık grubun, yaşadığı devlete yararlı faaliyetler için çalıştığını görülmemiştir.

bir çiftçinin uğraşıp yetiştirdiği ürünleri, bozan kımıl zararlıları gibi devlet ve medeniyet kurmaya namzet olmayan azınlıklar da bir milletin binlerce yıllık uğraşısının meyvesi olan medeniyeti bozar.
nihayetinde gereksizlik açıkça görülüyor. sosyal-darvinizm koçum. anla işte.

   ceki demiri   16.03.2010 22:55
   #1984442
2.

başbakan inönü saat 18.00 sularında florya köşkü'nde atatürk'ü ziyaret eder:

- hayırdır ismet... habersiz geldin.

-paşam, azınlıklar meselesi... konuyu meclis'e getireceğiz... ne diyorsunuz?

- ismet bugün geç oldu... yarın sabah erkenden gel, konuşalım.

inönü çıkınca atatürk "bütün görevlileri" toplamış:
- sadece laleler kalsın... bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün, atın... derhal.

ismet paşa sabah gelmiş, bahçenin "halini" görmüş ve "görevlilere" sormuş:
- ne oldu böyle?

-gazi paşa hazretleri emrettiler, söktük.

başbakan inönü, cumhurbaşkanı atatürk'ün odasına girmiş:
- paşam, bahçenin durumu nedir?

- azınlıkları söküp attım ismet.

inönü "anladım" dercesine başını öne eğmiş:

atatürk:
- ismet, ben "ne mutlu türküm diyene"
sözünü boş yere söylemedim... kendini türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı... ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın

   ceki demiri   16.03.2010 23:01
   #1984464
3.

1944 ırkçılık ve turancılık davasında hüseyin nihal atsızın savunmasından bir parça, bize çok şeyi gösteriyor.


türk milletinin gözünü açmak için ileride büyük ciltler hâlinde neşredeceğimiz bu ihanet silsilelerini burada saymaya imkân yoktur. yalnız, eğer açılabilirse, savcının gözünü açmak için burada birkaç tarihî vakayı anmakla iktifa edeceğim:

1- namık kemal'in büyük dedesi olan gazi ve şehit topal osman paşa, nadir şah'la savaşırken osmanlı ordusunda bulunan araplar ve kürtler topyekûn ihanet ederek ordumuzun bozulmasına sebep olmuşlardır.

2- balkan harbinde, sırplarla yapılan kumanova meydan savaşı'nda osmanlı ordusundaki arnavutlar yine topyekûn ihanet ettikleri için ordumuz savaşı kaybetmiştir.

3- yine balkan harbinde selanik'i müdafaa edecek olan 40.000 mevcutlu kolordunun kumandanı arnavut tahsin paşa, tek fişek atmadan şehri ve kolorduyu yunanlılara teslim etmiştir.

4- birinci cihan harbi'nde araplar ingilizlerle, ermeniler ruslarla birleşerek ordularımızı arkadan vurmuşlar, türk esirlerini kesip doğrayarak örneksiz vahşetler yapmışlardır.

5- türk milletinin idam fermanı olan sevr barışını ancak ermeni aslından damat ferit, arap hâdi ve arnavut rıza tevfik imzalamıştır. rıza tevfik imzada kullandığı kalemi amerikan kolleji'ne hediye etmiştir.

6- mütareke yıllarında "nemrut mustafa" diye anılan kürt mustafa divân-ı harbi sırf ırkî bir taassupla türk vatanperverlerini idam etmiş, ermeni tehcirlerini bahane göstermiştir. ermeni tehcirini yapan türkleri idam etmekle istiklâl harbine iştirak eden türkleri idam etmek arasında mahiyet farkı olmasa gerektir.

7- kurtuluş savaşında çerkez ethem ve yardakçıları, düzce ve bolu havalisindeki çerkez ve abazalar topyekûn millî dâvâya ihanet etmişlerdir. bunların bir kısmı balıkesir havalisinde bir çerkez devleti kurmaya kalkışmışlardır.

8- kurtuluş savaşından sonra doğu anadolu'daki kürt ve zazalar topyekûn isyan ederek ayrı devlet kurmak sevdasına kapılmışlardır.

9- daha sonra türk ordusunda bir yüzbaşı olan kürt ihsan nuri, ağrı dağı'ndaki kürtlerle birleşerek ve yabancılardan yardım görerek bir isyan hareketi yapmıştır. dikkate değer ki ihsan nuri, kumanda ettiği bölüğü de bu isyana sürüklemek istediği hâlde kürt efrat kendisine uymuşlar, fakat türk erat bunu kabul etmemişlerdir.

asırlardan beri içimizdeki yabancılardan gördüğümüz ihanetler türk halkında aksülamel ve öfke doğurmuş, aydın illerinde bir millet kahramanı gibi hâlâ anılan ve adına kitaplar çıkarılan çakırcalı efe, bu kahraman dağ şövalyesi, arnavut ve çerkez mezarlığı yapmaya and içmiş ve andını yerine getirmişti.

   ceki demiri   17.03.2010 19:34 ~ 19:34
   #1985315
4.

kürdistan daki ya da güneydoğudaki, avrupadaki ve çin halk cumhuriyetindeki türklerin gereksizliği gibidir.

   borkluce mustafa   17.03.2010 19:39 ~ 19:47
   #1985321
5.

güneydoğu türkiyenin, kuzeyı ırak ise ırak'ın parçasıdır. avrupadaki türklerin vatanı vardır, avrupalılar 'git' dese onlar dünya üzerindeki özerk veya tam bağımsız istediği türk ülkesine giderler. çin deki topraklar ise uygurlarındır.

bu gereksizlik, medeniyet kuramamış asalak toplulukların gereksizliğidir.

   ceki demiri   17.03.2010 19:42
   #1985325
6.

insanların azınlık olarak kategorize edilmesinin gereksizliğinin yanında lafı olmaz.

azınlık ne ya? kime göre azınlık? bu ülkede bilmem kaç çeşit millet var. hepsi azınlık diyelim hakiki türkler kimler? kiminin annesi kürt kiminin babası çerkez, kimi laz, kimi balkan göçmeni.. nasıl olacak böyle? ya bırakın allah aşkına böyle boktan meseleleri.
çok güzel böyle devam edelim, biz birbirimizi yiyelim bizi de bu duruma düşürenler yesin..

   sleepy   17.03.2010 20:51
   #1985439
7.

ben anlayamıyorum, devamlı azınlıklardan bahseden, gereksiz olduğunu savunan zihniyet ne kadar gerekli olabilir ki. önce kendi gerekliliğini sorgulamalı insan.

   minecikbea   17.03.2010 20:53 ~ 22.03.2010 16:26
   #1985442
 
reklamı kapat

yazdır