duygusal entry

1.

yazamıyorum, belki çabalasam benden de çıkar bir şeyler ama duygusal entry gireyim de hislendireyim insancıkları insanlarından olmam. olamam. olduramam.

yazanı var, saygım var. ( ota boka saygı duyma gerekliliği )

fekat, benim dikkatimi çeken duygusal entry gireyim ayağına lirik uçurtmalar sınıfına giren yazarlar.

'' post-modern edebiyatın gayya kuyusu olan yalnızlığın, melankolinin, sözde sürreal özde kof + sığ edebi gayretlerin birinci adamları, aktivistleri ve sempatizanları.'' demiş zamanında psyche. bence çok da iyi etmiş.

böyle karamsar bir hava, böyle sanki kırık dökük evinin penceresinin camlarına yağmur damlaları vururmuşcasına hislenmek, aşırı hislenmek, çok hislenmek.

hep bi kasvet hep bi kasvet. taam abicim/ablacım, özellikle de ablacım, çünkü aç kaamos köşeli parantez [ ablalar daha sık yapıyor ] kapa kaamos köşeli parantez ablalar fena kasvetli. onlara hep bir yağmur, onlara hep bir sonbahar. taam belki altı ay kış altı ay yaz olan yerlerde yaşıyorlar ama yeter ya-hu bu kadar grilik de olmaz. tabi burada '' sen de şaklabansın veyahut şaklaban olma çabası güdüyorsun '' da diyeniniz olacaktır ama abicim/ablacım grilik ya-hu. of. geriyor beni. liriklik daha bir geriyor. ki zati efenim, duygusal entry girene, girmeye çalışana değil gereksiz yere kasvet yapan, sıkıntılı, içli şeyler yazana lafım, takıntım.

tüm bu lirik uçurtmaların yazdığı gri tonlardaki entrylerin yerine depeyi' nin unutulmaz şiirini yeğlerim. yeğlerim abi. bak nefis;

'' ve tüm bu güzelliğinle sen...
tam bir mikropsun esasen ''

girmeyin demiyorum sen hobi olarak yine gir.

   zibidigibi   17.02.2009 18:02 ~ 18:04
   #1201692
 
reklamı kapat

yazdır