egitim ve saglik sistemi coken ulkenin fuzesavar almasi

1.

evet, kesinlikle pkk'ya karşı yapılacaktır bu olay. çünkü ordu bizim daimi savunucumuzdur. 700km menzilli füzesavarları, muhtemelen keleş ve el yapımı bomba dışında doğru düzgün bir şey kullanmayan bir çapulcu sürüsüne karşı kullanacağız.

ya da ordunun amerika'nın göt yalayıcısı olduğunu kabul edip yerimize oturacağız.

bu arada: türkiye 8 milyar dolarlık füzesavar sistemi satın alıyor amerikadan. bilmeyenlere duyuralım. hani hastane köşelerinde insanların öldüğü, okula gitmek için 10 km yol giden çocukların olduğu bir ülkeden bahsediyoruz. hani, savaştığı tek düşman pkk olan bir ülkeden bahsediyoruz.

hala ordunun pkk'yı bitirmeye çalıştığını söylerseniz hepinizin ağzının yayını sikerim. ordu, amerikanın emirlerini yerine getiren (özellikle kriz dönemlerinde füze satın alarak) pkk'yı bitirmek için kesinlikle çaba harcamayan, 2 ayda bir 10-20 şehit verdirerek halkın duygularını kabartan ve bu duygu sömürüsünden kazandığı rantla ülkenin bütün kaynaklarını kurutan bir kurumdur.

ümit ediyoruz ki akp ordunun bütün hareket imkanını kısıtlar ve orduya verilen israfı, demokratik açılım adı altında eğitim ve sağlığa yatırır. 15 ay boyunca 1 milyonun üzerinde adamı devletin parasıyla yedireceksin, üstüne devletin bütçesinin %50'sinden fazlasıyla füzeler alacaksın. ve birkaç çapulcuyu 30 yıldır yok edemeyeceksin. çocuk kandırmayn lan.

   what dreams never come   12.09.2009 13:58
   #1599334
 
reklamı kapat

yazdır