emre aydin sarkilarinin dusundurdukleri

1.

şarkılarının genelde biribiriyle bağlantılı olduğu hemen hemen bir gerçek.ama bu adamın aşk acısını,aldatılmayı ne bilim işte bir aşkta olabilecek duyguları kendine özgü bir üslupla yazdığı ve dinleyenlerde de aynı hisleri uyandırdığı gerçeğini değiştirmez...

   gipsy   10.03.2007 13:59
   #257411
2.

aslında birbirleriyle çok bağlantılıdır emre aydın'ın şarkıları. hatta kliplerden anlaşılabileceği gibi emre aydın kliplerde geriye dönük bir yol izlemiştir ilk üç klibinde,belki bir gün özlersin ise başka bir konu olarak çekilmiştir.
yani bu durumda olay git ile başlıyor, kim dokunduysa sana ona git ile devam ediyor ve afili yalnızlık ile sona eriyor. (zaten bu kliplerden de anlaşılabiliyor,kim dokunduysa sana ona git'in başlarında çıkan yazıda "afili yalnızlık'tan önce" görülebiliyor.)

ve tabii ki şarkı sözleri.açıkçası ben de olayı tam çözebilmiş değilim, git ile başladığını biliyoruz olayların:

adam olmaz dedin senden - anlaşılan bir kavga patlak vermiş ve hatun şahıs emre aydın'a "senden adam olmaz" demiş.

artık olmaz dedin senle,çok eskitti beni bu hikaye - kız bunları da demiş anlaşılan,yani ayrılmak istemiş.

git,gideceksen bekleme,farklı değilsin sen de,gideceksen bekleme - yani emre aydın abimiz de harbi harbi kabullenmiş bunu delikanlı gibi, hatta demiş diyeceğini nakaratta.

peki,kim dokunduysa sana ona git'e bakalım biraz da:

yapma,dokunma,kim dokunduysa sana ona git;nerede unuttuysan beni orada kal,ezdirmem kendimi sana - buradan çıkan anlam ise şu; kız emre aydın'a ihanet etmiştir.

yaptım çünkü aşık oldum deme,konuşma;ona öyle demezler buralarda - evet,ihanet doğrudur arkadaşlar. hatta kız "aşık oldum,o yüzden yaptım" demiştir de,emre aydın bunu kabullenmemiştir,"konuşma" demiştir kıza.

adam olmadı hala benden - evet,kız zamanında (git'te de görüldüğü gibi) emre aydın'a "senden adam olmaz" demiştir. emre aydın ise devam etmektedir;"adam olmadı hala benden".

alem inansa sözüne ben inanmam - buradan ise emre aydın'ın kıza hiç güveninin kalmadığını görüyoruz,bu nedenle kız ne derse desin emre aydın inanmıyor.

ve,son bölüm; afili yalnızlık :

bu kez pek bir afili yalnızlık,aldatan bir kadın kadar düşman ağzı bozuk üstelik,bırakmıyor acıtmadan - anlaşılan emre aydın hatun şahısa "konuşma" deyince,kız da ağzını bozmuş,ağır laflar etmiştir,belki de "senden adam olmaz" sözünü burada kullanmıştır.

bitiyorum her nefeste,ne halim varsa gördüm,çok koştum çok yoruldum,ve şimdi ben de düştüm - emre aydın bu işle uğraşmaktan yorulmuştur artık.başına gelmedik kalmamıştır (ne halim varsa gördüm) bu meseleden.

değmezmiş hiç uğraşmaya,bu kez mecalim yok hiç dayanmaya... dayanmaya... - ve emre aydın sonunda pes eder. bu konuda uğraşmayı anlamsız bulur,artık dayanacak gücü kalmamıştır.bırakmıştır bu işle uğraşmayı,bu hikaye de burada sona ermiştir.

ama, belki bir gün özlersin de bu hikayeye dahil olsaydı (zannımca öyle değil,çünkü git'e kadar gelen üçlemeden değişik bir klip çekildi,emre aydın da röpörtajlarında bunu belirtti), hikayenin sonu biraz değişik olabilirdi.

belki bir gün özlersin,başka adamlarla, başka şehirlerde yürürken..- hani tahtaya çiviyi çakarsınız,çıkarınca hala tahtada iz bırakır ya, aynı o misal,emre aydın da hatun şahsın kendisini özleyeceğini ummaktadır bir gün.yani bir iz bırakmış olmak istemektedir.

fakat belki bir gün özlersin bu olaylara dahil değildir,bu nedenle hikaye, afili yalnızlık ile son bulmuştur.

<bkz: copy paste değil alınteri>...

   tozlu raf   06.01.2008 00:16 ~ 22.11.2012 18:51
   #804015
 
reklamı kapat

yazdır