en sevilen yemegin ekmek arasi taze fasulye olmasi

1.

mübarek ramazan ayının son günü böyle yemekli bir başlık açmak istemezdim ama çok uzun zamandır canımı sıkan, beni bunaltan, daraltan bir bilgi bu. aslında bilenler vardır ama artık dayanamadım, siz genç, geleceği yazacak guruhla paylaşmak istedim.

normal yemek prosedürü nedir? hadi taze fasulye yemeği yeme prosedürü nedir diye sorayım. nedir? ekmeği alacaksın, böyle kocaman kopartıp taze fasulyenin suyuna bandıra bandıra yiyeceksin. yani aklı olan adam böyle yer.

olması gerekeni yukarıdaki paragrafta gayet güzel bir şekilde anlattım sanırım. yani böyleyken böyle. ama işte milli takımımızda da oynayan, galatasaray'ın kaptanı filan olan arda turan bu yemeği klasik örf ve adetlerimize göre yemiyor. evet evet, normal şekilde yemiyor. hayır dostlar, kafadan atıp karalamaya yönelik bir hareket değil benimkisi. arda beyimizin valideleri kendileri açıkladı, oğluşumun en sevdiği yemek ekmek arası taze fasulye diye. neymiş, ekmeği açıp içine taze fasulye yemeğini boca edip yiyormuş. gerçekten ambole oldum, dallanıp budaklandım bunu okuyunca, anca bu kadar zaman sessiz olabildim, kusura bakmayın.

lan nedir yani? nedir? milyon avrolar alıyorsun da güzelim fasulyeyi ekmek arasına koymaya mı kaldın lan? git pekin ördeği sev, mantı sev, iskender sev. ama güzelim taze fasulyeyi ekmek arası yapıp niye böyle bozuyorsun orjinalliği yağni.

hem sen ilerde selena ablayla evleneceksin gibi duruyo. hatuna gidip ya selena bu akşam dışarda yemek yiyelim, ama benimn sevdiğim yemek dışarda yapılmıyor. şurada bi taze fasulye pişir de ekmek arası yapıp balat'ta sahilde yiyelim mi diyeceksin? bak o hatun ne kadar selena olsa da cazgır bişeye benziyo, seni kesin döver möver mazallah. sizin birliktelik de olmaz zaten birader bu gidişle. en iyisi ayrıl o hatundan, sana şöyle dini bütün, evine bağlı hanım hanımcık bi kız bulalım.

nihayetinde milli takımımızda oynuyor bu çocuk, destek olun, bilgilendirin. önemli bunlar.

   nartallo   08.09.2010 13:28
   #2156139
2.

"oğluşumun en sevdiği yemek ekmek arası taze fasulye, yanında ekmek arası pilav ve ekmek arası yoğurt, tatlılardan ise ekmek arası dondurmaya bayılır.."

adam hayatı boyunca 40 fırın ekmek yemiş beyler, arda turan olmak kolay değil.

t: milli bir mesele hicc değil.

   yazamaz   08.09.2010 13:38 ~ 13:39
   #2156147
3.

<bkz: ekmek arasi pizza>

<bkz: tm>

   zelisa   08.09.2010 14:14
   #2156187
4.

kulağa biraz fantastik geliyor ama fasülyenin en tatlı hali ekmek arasına girdiği zamanki halidir.kendiside durumdan gayet memnundur.hatta keyfinden üstüne başına damlar meret.yani o derece.nerden mi biliyorum?annem eskiden konserve kurardı kavanozlara;fasülye,patlıcan filan.bizde mahallecenek o kazanla pişen fasülyeden nasiplenirdik,ekmek eşliğinde.

   ukela   08.09.2010 14:29
   #2156223
 
reklamı kapat

yazdır