entry yazip kaydet e basamamak

1.

gamsız işi değildir.
hangi nesil olduğunuzun önemi yoktur.

enrtry'nizi yazarsınız, eğer iyi bir yazar'iseniz. geçer karşısına "gel bakim yazdık ama nasıl oldun sen" der bir okursunuz o entry, ( bunu yapmayanlar sizi ilgilendirmiyor siz dağılabilirsiniz) gerekli imla kurallarının yanı sıra, yazdığınız enrty'nin içerik ve anlatım olarak tarzınıza uyması gerekmektedir. çünki her iyi yazarın bir tarzı vardır, sizin yoksa; ki yok görünüyor, siz iyi yada kötü bir taklitden fazlası değilsinizdir.

imla hatası yapıyor olmanız, imla özürlü olduğunuzu gösterir. * sorun yok biz özürlü insanlara saygılı bireyleriz. (dimi?)

taklit olmamak adına yapılması gereken birşey, enrty yazıp silmek. evlat acısı gibi koysada, okuyana sizi değilde başka bi' yazarı hatırlatan enrty den size hayır gelmez, silin gitsin.

ayrıca; lanet olsun "paylaşımsız" gelirli sözlük. barış!

   efivos   08.03.2009 23:40 ~ 23:44
   #1239458
2.

çok geliyor başıma; bu konu altına yazıp da yayınlamaktan vazgeçtiğim bir enrty mesela "bunu ancak örnek olarak deklare edersem yayınlaya bilirim" diye düşündüm.
yazıyorum bir ton şey, sonra okuyup diyorum ki! "sanane mınakoyim sözlüğün ahlak bekçisimisin sen" değilim tabiki ama sonuçta yazacak birşeyim olmadığın da okumayı tercih ediyorum. e okuyacak birşey bulamamak yada okudukca sıkılmak, insanda madem sıkılıyorsun sen de sık sik, hissi uyandırıyor.
ya bu deveyi güdecek, ya da bu diyardan gideceksek eğer. sessiz gitmeyelim diyoruz. yoksa harbiden sıkıldım mınakoyim burdan.
bir ideoloji fanatikliği hastalığı var, en akıllı görünen yazarda bile.

kaydetmekten vazgeçilen entry örneği;

"herkesin mutlaka her konuda söyleyecek, en azından bir cümlesi vardır. var da yani!
demek ki, bu sadece benim başıma gelmiyor.
bir çok, cümle kurup, kelime sarf ettikten sonra.
kaydet butonu'na basmanıza engel olan nedir?
yada olmayan!
gerçekten gamsız işi değil! sonrasını düşünmeden birşeyler yapabiliyor olanları kıskanıyorum. "ya ne olur en fazla 80 kişi'ye rezil olurum" mu diyorlar acaba kaydet'e basmadan önce.
yazdıkları o saçma sapan hiç bir anlam ifade etmeyen güldürmekten yoksun, düşündürmekle alakası olmayan, seks'i porno sitelerinden öğrendiğini anlamamıza neden olan, o entry'i hangi bahanenin arkasına sığınarak yayımlayabiliyorsun.
anlamıyorum!
belki de, erken yaşlanmışızdır. yada yaşlamak istemiştizdir.
yoksa yere düşen silginin, bilmem kaç metre öteye gittiği unutulmaması gereken birşeymiydi. unuttuk ve hata mı ettik bu önemli fizik olayını.
eski ve artı oy olaylarından da anlamıyorum, başlık açacak kadar önemli bir konu olması, bana hiç sağlıklı insan işi gibi gelmiyor. kesin gelişmemiş bir şeyler olmalı o insan da, belki beyin belki ego!

belki de ben sözlük olayından anlamıyorumdur ha! eğlence için vakit geçirilmesi gereken bir yer gözü ile bakıp ona göre entryler yazmaya çalışıyorum.
katı kurallar ve heves kırıcı güvercinlerle karşılaşıyorum..." daha fazla devam edemedim.

görmezden gelmeniz dileğiyle.

   efivos   21.03.2009 21:24
   #1266217
 
reklamı kapat

yazdır