entrylerin kabugunu yiyip yemisini cope atmak

1.

bir cok yazarin belki bilincli belki de bilincsiz olarak yaptigini dusundugum eylem. ozellikle uzun entrylerde basa geldigi gozlenenler arasinda.

bunu kanitlamak adina bir test bile gerceklestirdik.

malumunuz, son bir kac haftadir bir furyadir gidiyor. <bkz: #687825">#687825> ile baslayan bu furyayi durduramiyoruz, isbu baslik adeta istatistiklere garanti girisin adresi haline geldi.

bu sebepten oturu bir deneme entrysi yazalim istedik. <bkz: #713217">#713217> deneme amacli yazildi. belki birileri farketmistir, entrynin girizgahi isbu yazari yeren, yermekle kalmayip yerin dibine sokan, o'na kin kusan turdendi. devaminda ise ask pitircigi, sevgi bocegi tadinda bir gelisme gozleniyor, sonuclanma ise girizgaha uygun sekilde bitiyordu.

bu entry de arti yagmuruna tutuldu. normalde icinde bu kadar celiski barindiran bir entrynin ya oy alamamasi, ya da "ne demis bu ya, sacmalamis iyice." denilerek (-) yagmuruna tutulmasi gerekirdi.

benim buradan cikarabildigim tek bir sonuc var. entrylerin ilk 2-3 satiri, son satiri okunur, geriye kalani es gecilir, ana fikir buna gore olusturulur, begenilirse oy verilir.

yapmayin kardesler, 10 sayfalik bir entry dosendiginde tam ortasinda kucucuk bir kufur yer alabilir ecdadiniza ve siz bunu yaar ugrasmis diyerek artiya bogabilirsiniz.

daha dikkatli okumak lazim, kisacasi okumak lazim.

   witchorexia nervosa   08.11.2007 23:33
   #714897
2.

toplumun genel olarak düştüğü yanılgının lafmacun a yansımasıdır. genelde bir yayın kuruluşundan yahut bir gazeteden nefret etme ya da çok sevme sebebidir de aynı zamanda genel manada düşünülürse. çünkü ön tarafta şaşalı, göz alıcı, yahut sinir bozucu bir manşet atılır ve çoğu insan bu manşete bakarak içinde ne anlatıldığı hakkında yorumlarını yağdırmaktadır. ve bu saçma olay yüzünden olayın özüne inmeden kesin yargıyı koyuvermektedir çoğu insan.

çoğu insan kuran okumadan ya islam beni çok sıkıyor rahat değil bi kere gibi yorumlar yapmakta, çoğu insan freud hakkında sadece kırmızı arabayı rüyasında görmek kişinin annesi ile sevişmek istemesini ifade eder diyen sapık bir insan diye geçiştirir konuyu. oysa hiç bir araştırma yapmamıştır hakkında bu konuların. kabuğunu yer, yemişini çöpe atar.

toplumsal yozlaşmanın ana kaynaklarından birisidir basit gibi görünen bu konu. bu sebeple herkes birşeylerden azar azar bilir ama kimse hiçbir şeyi tam olarak bilmez.

   cenkin gunlugu   08.11.2007 23:41
   #714925
3.

<bkz: vitamini kabuğunda>

   berkalettin   08.11.2007 23:45
   #714933
4.

hiç okumadan eksi vermek gibi bişe.

   hellsangels   23.07.2011 17:19
   #2404702
 
reklamı kapat

yazdır