erkek ile kadin arkadas olabilir mi sorunsali

1.

öncelikle aramaya inandım mamafih, " kadın ve erkek arkadaş olamaz " başlığı çıktı ki anlatmak istediğim bi' yargı değildi.

genele baktığımızda, dünyada istatistiksel olarak kadın ve erkeğin yakın arkadaş olup bu arkadaşlığı zamanla aşk ve seks paralelinde devam ettirme oranları % 60'dan fazla.

kadın ve erkekler arasında birbirinin en iyi dostu olabilme oranı da bir hayli düşük. ve fakat bu oran dahilinde arkadaşlık kuran kişiler bu süreç içerisinde bir çok kez farkında ya da değil mutlaka seksi akıllarına getiriyor. yahut en yakın arkadaşının kendisine aşık olabileceğini.

günümüz dünyasında, aşkın sadece adının kalmış kendisinin buhar olup uçmuş olmasından mütevellit fuck buddy yahut friends with benefits diye tabir ettiğimiz postmodern sosyal arkadaş-yatak arkadaşı ilişkisi kurulma oranı her geçen gün artmakta.

bunda güven duygusunun çok büyük önemi var aslında. en güven duyduğunuz kişi olarak gördüğünüz en yakın arkadaşınıza karşı zaman içerisinde veya yalnızca anlık bir boşlukta, çok alkollü bir gecenin ardından ve hatta nedeni belli olmadan salt o gece güzel birşeyi mahvetmek * üzere geri dönüşü olmayan bir adım atabiliyorsunuz.

en yakın arkadaşınızla yaşadığınız bu değişim ve deneyimden sonra eskisi gibi dost kalabilme, hem yatıp hem en yakın arkadaş olabilme ihtimaliniz tahmin ettiğinizden de düşük maalesef. ama şanslı azınlıklarda yok değil. ki şahsımı örnek gösterebilirim.

zira aslında üzerinde iyi tespitlere gidilmesi gereken sosyal bir olgu olsa da özünde en iyi sevgili en yakın arkadaştan olur söylemini yıkıp atan, yerlere seren bir mevzu yok ortada. iyi bir önseziye vakıf olduğunuzu düşünüyorsanız ya da loto oynamayı seviyorsanız kaybetme/kazanma oranlarınızı hesap edip ona göre adım atmanız en doğrusu olacaktır.

ama alkollü bir gecenin ardından, zayıf hissettiğiniz bir anda en çok güvendiğiniz insan; en yakın arkadaşınız yanınızdaysa ve aslında temelde ateşle barut iseniz siz kim ne kadar ihtimal vermesede sonuç kaçınılmaz olabilir.

   spitneybears   31.05.2009 21:04 ~ 21:15
   #1415924
2.

sadece kesin kuralları ve kalıpları olanlar arkadaş olamazlar.
bu sadece erkek ve kadın da değil,
arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim derler, aynı kural kalıpları benimsemiş insanlar gerçekten arkadaş olabilirler.
ve şöylede bir durum var, özellikle konular türkiye'nin ahlaki yapısı üzerinden değerlendirilip tartışılıyor.
türkiye'ye sıkıştırılmış olabiliriz evet ama genel olarak biz dünyalıyız.
türkiye de erkekler seksi ikinci plana attıkları gün.
sadece kadınlarla değil onların kedileri bile arkadaş olabilirler. gerçekten.

   dropout   31.05.2009 21:19
   #1415939
3.

arkadaşlarla gezip tozmada, muhabbette arkadaş olunabilse de başbaşa vakit geçirmeler çoğalıyorsa, böyle imkanlar varsa birinden biri sınırlarını zorlayacak, zihni bulanacak demektir. sonuç olarak zor zanaat diyoruz.

   safiyane   31.05.2009 22:38
   #1416072
4.

erkeğine ve kadınına göre cevabı değişecek sorudur.

   ubermensch   31.05.2009 23:00
   #1416115
5.

kadın diye anılan koca götlü, çirkin suratlı, şopar benli, dökük dişli bir hatunsa varlığından söz dahi edilemeyecek sorunsal idir. ne de olsa sorunsala mahal veren çiftimizin aralarındaki ilişkinin akabileceği son yer arkadaşlıktır.

   pufur   31.05.2009 23:25
   #1416168
6.

bugün itibariyle duyumunu aldığım bir olayla devam edeyim; bir sabitimiz olsun. sevgili muhabbetlerinde en geçerli hedeye, muuşııl firends olayına girelim..

bu ortak arkadaş paralelinde tanıştırılmış birer adet kadın ve erkek önce arkadaş oluyorlar. ardından muhabbet ilerliyor ama daha kimse birbirini çok iyi tanımıyor ve alkollü bir gecenin ardından sevgili oluveriyorlar. önceleri herşey güzel, çifte kumrular gibi dizdize, birlikte nefes alıp vermeye başlıyor, tanışmalarına ve bu güzel birlikteliklerine vesile olan sabitimiz aka. ortak arkadaşa kokulu öpücüklü sımaylili minnet iletileri yolluyorlar emesen'den. aradan belli bir zaman zarfı geçiriliyor, bir ya da bir kaç ay kadar ve çifte kumruların yolları ayrılıyor.. ortak arkadaşa artık teşekkür yerine sitemli iletiler gelmeye başlıyor bu sefer..

burada en suçsuz günahsız olan ortak arkadaş, bu kesin. aksini düşünmek mallık olur.. yanlışsam söyle hacı ?

hata iyice tartıp değerlendirmeden, belki biraz yakınlaşıp sadece arkadaş kalabilmeyi başarmadan, direkt olarak çıkmaya başlamaları.

ve hatta, eğer birbirilerini daha iyi tanıyıp birbirlerinin kötü günlerde yaslanılabilecek omuzları olup olamayacakları potansiyelini tartsalardı şimdi birbirlerine " bitti " diyip telefonu suratlarına kapamak yerine yine kötü günlerde yaslanılabilecek omuz haline bürünebileceklerdi.

olmadı, bu zihniyetle devam ettikleri sürece olamazda..

   spitneybears   02.06.2009 13:28 ~ 13:30
   #1418560
 
reklamı kapat

yazdır