eskiz defteri

1.

hayat rehberi. bir yerde biriktirmek, sonra haha ben şimdi senin ağzına sıçacağımın delili. böyle defterlere can kurban. başlık yok, alt başlık yok, paragraf yok. sayfanın ortasına umarsızca yazılmış, çizilmiş dandik fikirler var. işte böyle defterleri seviyorum. kısıtlanmamış hissediyorum. mesela, günlük defterleri var, dandik birader, soyut bir şey. sevgili günlük diye başlanır mı yazıya? allah'ım, hayatımız resmiyet, hayatımız gereksiz saygı mimikleri. bu ne soğuk bir defterdir lan. -günlük senin ben teeee-

şu ana kadar 4 ajanda bitirdim. içinde 7 adet merve, 5 adet esra var. allah'ım ya. insan oraya, felfefi şeyler yazar. "merve bence on numara kız" yazılır mı? işte, eskiz defterinin güzelliği burda ortaya çıkıyor, merve'nin on numara olmayan yerlerini de yazıyorsun. merve mesela biraz bön. haha.

ilkel fikirlerin doluştuğu bir defter. ilkel dedim de, ön çalışma anlamında, öncü, akıncı, akıncılar yani, sivas'ın bir ilçesi. güzel yani.

bu defteri olur olmadık yerde meydana çıkarıyorum. otobüste amcanın yanında açtım defteri, adamın gözleri içine kaçtı, öyle bir yumdu ki, o gözler bir daha bir şey görmek istemedi. insanlar ilkellikten nefret ediyor işte, istiyorlar ki her şey mükemmel olsun, tüm her şey hazır, nazır, hızır olsun. ama öyle değil, bazı şeyler böyle hamken güzel. valla.

böyle defterleriniz olsun efendim.

hoş benim tüm defterlerim böyleydi ya. fizik defterlerimin da vinci'nin çember içindeki adamıyla süslü olduğunu gören her örtmen, çemberin yarıçapını merak ediyordu. meraka bak. pi'yi de üç alırlardı.

ben işte böyle resmi şeyleri sevmiyorum. o defter benim, istediğimi yazarım başlık yerine "hava yağmurlu" yazarım sana ne? yıldızlı pekiyi derdinde değilim ki, kendimce bir starım zaten.

neden bunları yazdım lan?
örtmenin biri, hıyar, sırf defterimin kenarları katlanmış diye defteri yırttı. allahsız. neymiş efendim, disiplinmiş, dikkatmiş, dinlemeymiş, 3d kuralıymış. manyak. defter benim sana ne?

abi bu saat neyi ifade ediyor? teneffüs zilini. haha.

   kaamos   10.09.2008 17:58
   #1026653
2.

eskize yeni başlayan birinin gelişimini takip etmesine olanak sunan defter. çok da hoş görünüyor dışı, sayfaları.

   ciglipafmispehh   18.12.2009 22:12
   #1801975
 
reklamı kapat

yazdır