esrar yasaginin anlamsizligi

1.

ukde.*

sanırım ukdecimiz burda; esrarın yasak olmadığı ülkelerde, esrarın yasak olduğu ülkelere nazaran daha az esrar kullanımı olduğuna dikkat çekmek istemiş. aslında dikkat çektiği falan yoktu, götümden uydurdum.

   makes me feel ill   22.07.2012 14:09
   #2536324
2.

esrarın da doğanın bir ürünü olduğunu bu nedenle yasaklanmasının anlamsız olduğunu düşünen bünyelerin serzenişidir.
aslında bir nevi haklıdırlar da, doğa ana vermektedir bunu bize...
içen ya da içmek isteyenlerin derdidir, benimle alakası yok.
ama bence serbest olsun, zıkkımlansınlar...

   danyall   22.07.2012 20:22
   #2536369
3.

bir bitki olarak ele alırsak bu yasak anlamsız tabii ki. gel de anlat. ama yine de içmeyin siz. şimdi ben böyle dedim ya etkisi kaçınılmaz.

   abiseninyuzunenoldu   22.07.2012 20:56
   #2536384
4.

gereksiz işe yaramaz keş söylemi olsa gerektir. sanki tutan vardır, ek biç yakalanam dilediğin kadar ve hatta çatlayıncaya kadar iç. sonra geberdin mi! sorun etme, nasılsa hepimiz er geç öleceğiz.

   yenitara   22.07.2012 21:01
   #2536388
5.

yeryüzünde simdiye dek esrar iciminden dolayi hic insan ölmedi, tam tersi esrar yasagi nedeni ile catismalarda her gün insanlar ölüyor; artik marihuana ilac olarak kullanilmakta; örnegin cesitli kronik agrilar ceken bir hastaya yüzlerce yan etkileri olan sacma sapan ilaclar vermek yerine hicbir yan etkisi olmayan dogal esrar özütü veriliyor, uyku sorunu, istahsizlik, kas sertlesmesi, damar sertligi gibi cesitli hastaliklarda yan etkisi olmayan bir ilac olarak kullanilabiliyor. türkiye'de yasaklanmasi 1961 yilinda birlesmis milletler'in baskisi ile olmustur. amerikalilardan daha amerikanci olan bazi türk sahsiyetler harry jacob anslinger'in birlesmis milletlere türlü oyunlarla kabul ettirilen anlasmasinin propagandasinin türkiye ayagi oldular; bu anlasmada esrar diger afyon türevleri ile ayni sinifa dahil edilmis ve birlesmis milletler üyesi ülkelerde yasaklatilmisti. sigara, alkol ve hatta fistiktan daha zararsiz bir keyif maddesini devlet neden yasaklar? bunun cevabi acik; devlet daha fazla silah, daha fazla asker, daha fazla polis isterken bu istekleri icin gerekce gösterebilmeli, mesru zemin hazirlamalidir; mesela yasaklarin delinmesi ve polisin bir ise yariyormus gibi esrarla ilgili devreye sokulabilmesi; ama yasak olmasini gerektirecek daha önemli bir nokta var, mafya ve terör örgütlerine finansman saglayabilmek icin, eger esrar icimi devlet kontrolu ile serbest birakilirsa teröre akan paranin en büyük bölümü devletin eline gecer, bunun disinda vergilendirme yoluyla satisindan vergi toplanilir, inanilmaz sekilde turist artisi olur, 18 yas altina satisi engellenmis olur, devlet kontrolu nedeni ile esrarin icerisine tehlikeli maddeler karistirilmaz, ilac olarak kullanimi yerli mali ilac yapimini kolaylastirdigi gibi yan etkilerinin azligi da cabasidir. yasak olmasi acikca zararlidir, yasaklanmasi mafya, terör örgütü, ilac firmalari, kimya firmalarinin isine yarar, baska hic bir boka yaramaz.

   rieper   24.07.2012 20:23 ~ 11.12.2012 12:38
   #2536784
 
reklamı kapat

yazdır