eureka seven

1.

anime tv serisi.

yönetmen: tomoki kyoda, masayuki mıyajı
senaryo: dai sato, chiaki j. konaka, hiroshi ohnogı, ıchiro okouchı
animasyon: asako nıshıda, ken'ichi yoshıda, eiji nakata, hideaki manıwa
müzik: naoki sato, ryo oyama, hiroto shınohara
dizayn: ken'ichi yoshıda, kazutaka mıyatake, shoji kawamorı, kanetake ebıkawatanıtım:

eureka seven'ın, bandai etiketli, üç adet oyunu bulunmakta. anime serisinin ve animesinin 4 yıl öncesini anlatan, tr1: new wave adlı ilk oyununun manga versiyonları shonen ace'de yayımlanmakta.

eureka seven, bandai'nin orjinal yapımı ve bones tarafından anime haline getirildi. serinin hemen hemen bütün bölüm adları şarkılardan alınma ve bir çok karakter adı; film karakterleri, şarkıcı isimleri gibi bir çok yerden alınmış. örneğin; renton'un adı, trainspotting filmindeki mark renton karakterinden alıntı.

hikayesi; 14 yaşındaki renton thurston, mekanikle uğraşan büyükbabası axel ile birlikte yaşamaktadır. babasını yıllar önce kaybetmiş ve ablası tarafından bakılmış ancak ablası sonradan gitmiştir. renton'un hayali, idolize ettiği holland'ın lideri olduğu gekko state diye anılan bir örgüte katılıp bu sıkıcı hayattan kurtulmak ve macarelara atılmaktır. birgün, eureka adında bir kız, "lfo"(light finding operation)'su ile birlikte çakılınca, renton'un büyükbabasından lfo'sunu onarmasını ister. olaya askeri birlikler de müdahale eder ve axel'in garajı bombalanır. eureka, renton'a gekko state'e katılmasını teklif eder. renton, bu teklifi kabul eder ama kısa bir süre sonra hayalini kurduğu maceraların, hayallerinden farklı ve çok daha acı olduğunu farkeder.

   enlarge your brain   22.09.2006 16:30
   #50425
 
reklamı kapat

yazdır