evlenecek yasa gelmek

1.

bir anne repligi olan "evlenecek yasa geldin..." ile baslayan cümlelerin kurulmasina sebebiyet vermis eylem.

kistasi nedir bu evlenecek yasa gelmis olmanin, ben kendi payima daha cözemedim. belki cinsiyetten kelli gelinlik kiz yasimiza geldigimizden midir, nedir; milletin nazarinda zattırı zutturu isler yaptigimizda hemen bu lafla parmaklarini dogrulturlar cogumuza:

"evlenecek yasa geldin, hâlâ aklin bi karis havada" der anneler...yahu aklim bi karis havadaysa, evlenecek yasa gelmemisim demek ki, niye kasiyorsunuz ki? ayrica sen aklimi bi karsi havada buluyor olabilirsin; ama bence öyle degil belki, nerden bileceksin ha saygideger annecigim?

tabii bir tek kizlarin derdi degil bu evlenilecek yasa gelmis olmak...
keza erkeklere de hayat böyle bir replikle zehir edilebilir:
"evlenecek yasa geldin, hâlâ bi isin gücün yok, bos gezenin bos kalfasisin..."

velhasil uyuz bir istir evlenecek yasa gelmek.

   cemkirik limon dilimi   19.11.2007 21:43
   #732098
2.

<bkz: evlenecek yaşın bir türlü gelmemesi>

   onurock   19.11.2007 21:44
   #732102
3.

sevgili kardeşim, güzel taşaklı leni bloom as mjk benim için ;

'' kibris'i kapattilar hala kibris'ta bu da aminakoyim.''

dediğinde anladım ne kadar yaşlandığımı. keza sadece leni değil, bir çok yazar kardeşim, bacım, abim, ablam '' götün kadayıf oldu hala okuyorsun '' mealine gelen cümlelerle benle taşak geçiyorlar. okumak suç mu kardeşim ? asldkjalsda. okumayı seven bi adamım sonuçta. işte bu sevgimden dolayı evlenecek yaşı sürekli erteliyorum, 6 ay erteliyorum, ne bileyim bi dönem erteliyorum, bir yıl erteliyorum, erteliyorum. ama sanırım evlenecek yaşa geldim. evlensem çocuğumun olacağı yaşı epey geçtim çünkü, yıllar aleyhime işliyor, bi an evvel evlenmem lazım. hayır, evlenecek yaş kaçacak ne bok yiyeceğim sonra ,bi sonsuz boşluğa gireriz halim nice olur mazallah.

diyeceğim şu yani, evlenecek yaşa gelmişseniz, yani evlenecek yaşın farkındaysanız, koşullar sağlanmışsa evlenin, ertelemeyin, evlilik bence güzel bi'şi. eyvallah aile kurmak, geçim derdi filan zor işler ama işler rayına oturduğunda pek güzelmiş gibi duruyor uzaktan.

   zibidigibi   09.02.2010 01:48
   #1924545
 
reklamı kapat

yazdır