facebook ta duygulanmak

1.

facebook, hayatın olmazsa olmazı haline gelen bu sanal dünyada asıl amaç nedir insanlar bunu kendilerine sormaya başladılar ve sonunda elde ettiklerinin hiç de küçük şeyler olmadığını anladılar. aradıkları şey duygulanmak eski günleri hatırlayıp ufacık ekrana bakıp bakıp ağlamak salyalara boğulup batsın bu dünya eşliğinde içmekmiş. soranlara sen hiç facebook da eski arkadaşlarının fotoğraflarını görüp ağlamak nasıl bir şeydir bilir misin diyor ve onları bu gruba almıyorlarmış. tüm gün o profil senin bu profil senin şu profil de ebenin diyerek kahroluyor kahroldukça coşuyor coştukça duygulanıp ağlıyorlarmış.
sen hiç facebook da duygulandın mı?
-hayır..
- işte bu yüzden ayrı book ların insanlarıyız.

   lain evrah   27.01.2009 17:14
   #1175555
2.

aşağıda satırlara döküldüğü gibi yaşanabilen hadisedir.

facebook...facebook...facebook...

kısacık ömürlerimizde yegane iletişim araçlarımızdan biri, hep orda olduğunu, istediğimiz an ulaşabileceğimizi bildiğimizden asla arayıp sormadığımız insanlarla bezeli listesiyle her gün en az bir kere ziyaret ettiğimiz internet sitemiz, doğum günlerini sadece o kenarda yazıyor diye değer vermekle falan alakası olmadığı bariz bir şekilde kutladığımız, aynı şekilde doğum günümüzü kutlayanlarla dolu ve sırf kendininki kutlansın diye milletinkini kutlayan insanların cirit attığı, son çekilmiş fotoğrafların ışık hızıyla bilgisayara ordan da profil sayfamıza aktarıldığı, gözümüzün nuru, canımızın bir parçası...

ulan facebook ne senle oluyor ne de sensiz...

ahir ömrüme neler kattın, öte yandan bu ömürden neler çaldın bir bilsen.
şerefsizsin o ayrı yine de sevilirsin, sana bakınca içimi tarisiz duygular kaplıyor, susuyorum. sana hem kızıyorum hem seviyorum.

adeta mahallenin piçisin hem arabaları çiziyorsun hem de teyzeler isteyince ekmek,yumurta falan getiriyorsun bakkaldan, yaşın küçük ama sigara içiyorsun, kızlara laf da atıyorsun ibnetor fakat mahallenin kızı söz konusu olunca hemen giriyorsun mevzuya, korkusuzca.

off sana bakınca işte böyle binbir düşünce geçiyor aklımdan, özlüyorum uzak kalınca, çok yakın olunca da heyecanını yitiriyor ilişkimiz.
senleyken işte böyle duygudan duyguya sürükleniyorum.
her şeye rağmen seni seviyorum be facebook.
seni seviyorum.

   jilet yiyen kiz   27.01.2009 18:04
   #1175630
3.

<bkz: facebook ta da asosyal takılan insan modeli>

   lafmatik   02.02.2009 16:22
   #1182088
4.

arkadaş listenize duygu diye bir arkadaşınızı ekleyince olur.

   tsigalko   02.02.2009 18:21
   #1182203
5.

eski arkadaşları özlemekte güzeldir ..
bırakın hatıralarda kalsınlar efenim..çünkü hayat şartları arkadaşlığı oldukça saydamlaştırmış ve köreltmiştir.
misal

- vay hakan naber ya nasılsın uzun zaman oldu görüşmeyeli.
- iyyim kardeşim sen nasılsın neler yapıyosun
- ne olsun kardeşim bi şirkette müdür oldum iş güç işte sen neler yapıyosun
- bende bi hafta önce işten atıldım işsizim iş arıyorum iş varmı kardeşim.

*

   musicmaker   02.02.2009 20:04 ~ 20:05
   #1182338
6.

doğayla bütünleştiğiniz bir fotoğrafta önce kendinizi, etrafınızdaki çiçeğe böceğe de arkadaşlarınızı tagleyersiniz, altına da duygulu bir şiir, şarkı sözü yazarak facebook'ta duygulandığınızı cümle aleme gösterirsiniz. resimde taglenen arkadaşlar da "ben de seni.", "sensiz ne yapardım." tarzında yorumlar yazdı mı tamamdır. bu yöntemin yonja versiyonu ise ilgi alanlarına arkadaşlarını yazıp <3 gibi eklentiler koymaktır.

   cholita   22.03.2009 14:36
   #1267339
 
reklamı kapat

yazdır