farkli pozisyonlarin insanlari olmak

1.

daha hatun kişiler kariyerleriyle bu kadar ilgilenmezken biz ayrı dünyaların insanıyız diye ayrılırdı sevgililer. şimdi mesleklerindeki pozisyonla değerlendiriliyor ilişki. *

genel müdür: biz farklı pozisyonların insanıyız bıdırcan.
eleman: ben her türlü pozisyona açığım börkesu.

*

   pire sutu   24.06.2007 14:03
   #496847
2.

<bkz: kariyerizm>

kpss sinavina girer gibi kendimize es olacak kadin/adam secmemizden kaynakli, davul bile dengi dengine sözünden feyz alinarak türetilmis sacmaligin insan hayatina yansimis eylem hali.

anneniz siz iki üniversite mezunuyken sadece ve sadece bir üniversiteyi zar zor bitirmis, sizden az kazanan bir insanla evlenmenize olur vermemek icin elinden geleni yapacaktir*.

oysa ki, insanin kariyer basamaklarindaki yeri degildir sevginin ana unsuru. bir insanin kasi gözü de degildir. belki kendinize sectiginiz üniversite mezunu kardesle o tadindan yenmez entellektüel(!) muhabbetler yapabildiginiz icin birlikte bir gelecek hayal edebiliyorsunuzdur, lakin bir lise mezunuyla ya da sizden alt kademede calisan biriyle sizi dumura ugratacak konularda sohbet edip ondan etkilenemez misiniz?

bal gibi de olur be kardesim!

istatistikler, kadinlarin kendilerinden ortalama üc yas büyük, ortalama uzun boylu ve yine ortalama kendilerinden iyi maasi olan insanlarla birlikte olmayi tercih ettiklerini gösteriyor. böyleyken cikip ortaya
"bu külliyen yalan" diyemeyiz. hayatimiza islemis iste. ama diyorum ya,
ya ben bu konuda cok idealistim, ya da sevgiden anlayisim pek bir farkli.
bende böyle ol-ma-ya-cak!

   cemkirik limon dilimi   24.06.2007 14:14
   #496859
3.

<bkz: hem emmeye hem gömmeye gelmek>

   psykhe   24.06.2007 14:17
   #496866
4.

bir kaleci ile bir forvetin içler acısı hali.

çok farklıdır bu ikisi.birisi ayaklarına bi sürü top gelsin de hepsini kaleye yollasın diye rabbine yalvarırken, bir diğeri top yarı sahalarına gelmesin de gol yemesin diye dualar eder durur.

birisi dünyanın en nankör mesleğinde dirseklerini yaralarken, forvet olan kavat attıığı bir golle manşetlere çıkar da inmez o gazete sayfalarından bir türlü.

ve en önemli farklılıkları;kalecilerin her zaman düzenli bir aile hayatı vardır.bir erkek bir kız en az iki çocukları vardır.forvetlerin ise cıvır cıvır bir sürü manken sevgilisi, popçu manitası, doktor sevdiceği* vardır.

farklı pozisyonlarda olmak insanların hayatına nasıl bu denli etki edebilir bilinmez ama ediyor işte.mesela şahsım bir dönem mahalle takımında orta sahada oynadı bi bok olmadı.o da farklı bi pozisyon tabi.

   istanblue   24.06.2007 14:39
   #496925
5.

'ortaköy'de gördüm. 101 pozisyon kitabı var. ee birileri olmazsa birkaçı mutlaka olur.' şeklinde yorumlanabilir.

   bonncukh collector   24.06.2007 14:55
   #496968
 
reklamı kapat

yazdır