firavunlarin gecis donemi sacina sahip olmalari

1.

geçiş dönemi saçı önemli şimdi, bilirsiniz, denk gelmişsinizdir elbet. ne uzun, ne kısa, bir sikime benzemeyen saçtır bu. taç falan takılır buna düzeltmek için ama nanay, bir ay kadar öylece kalır saç. sonra da uzun denmeye başlanır ve bu iğrenç dönem sona erer, tıpkı ergenlik gibidir, zamanla geçer.

firavunlar da yazık, genlerden kaynaklanıyor sanırım, saçlarını uzatamıyorlar. belki de krallık olayıdır bu, saçlar babadan oğula falan geçiyordur, bilmiyorum. ama bu elemanları ne zaman görsem(yolda denk gelmiyorlar tabi, fotoğraf olayı) saçlarda taç var, arkaya yapıştırılmış. jöle yok ama adamlar piramit yapmışlar be, saçları yatırmanın da yolunu bulmuşlardır herhal. yazık o geçiş döneminin iğrençliği de çok pis olduğundan hep kafaya kartallı, atmacalı şeyler takmışlar. zaten ergen çoğu belli.

http://img410.imageshack.us/...410/3420/img1957qr3.jpg

sakal bırakmış ki yanlardan ince iniyor, bizim mahalle berberi de yapıyordu bunu ama sonra babadan dayak yemek hoş olmuyordu. gözlere de sürme çekmiş, hay amk senin kral gibi be. işte o iğrenç saçların etkisini azaltabilmek için yapılanlar. babasının sözünü dinleyip adam gibi kestirse, gerek kalmazdı ya bunlara, neyse..

   pul koleksiyoncusu   30.07.2008 10:09
   #987389
 
reklamı kapat

yazdır