fox tv de middlesbrough maclarinin tuncay sanli uzerinden anlatilmasi

1.

sinir olunacak , kafa patlatan eylemdir. zira 90 dakika boyunca spiker bize tuncayı hatırlatır. aldığı ingiliz yayın haklarını kötüye kullanıyor efendim fox tv kanaatimce zira ben bir maçtan bu kadar nefret etmedim ,edemem.

zamanında ntv de "nihat sahaya iniyor" diyerek "ayılar şehre iniyor" benzetmesi yaparak nihatı bize hatırlatsa da bu kadar gözümüze sokmuyorlardı. şimdi onlar doğruyu buldu , sadece maçın reklamında söylüyorlar "hamit'li bayern , hiçbir türkü bünyesinde barındırmayan aciz takım nürnberg e karşı diye" bence de iyi yapaıyorlar.

şimdi fox'tan biraz örnek verirsek.

--pozisyon sağ kanatta gelişir , tuncay ise solda boş boş durmaktadır ve boatengin baskısı ile top boroya geçer ama spikerimiz bunun tuncayın bir başarısı olduğu anlatır tuncayın harkulade presi takımına topu kazandırdı, tarzı bir cümle kurar.

--şimdi bu sefer sıra goldedir. boro gol atar , top dönerken haliyle bir ara tuncaya da gelmiştir. ve tuncaydan 8 pas sonra gol olmuştur ancak spikerimiz için bu tuncayın asistidir. ve hemen anonsu eder , tuncayın büyük katkısı ile jeremie aliadiere topu aglara gönderiyor.

--bu sefer daha da garibi tuncay sahada bile değildir. yedek klübesinde hıyar hıyar etrafa bakmaktadır. boro gol atar , spiker tuncaya yüklemek için bir paye arar ve maalesef cümleye de başlamıştır boro der tuncay der orada sanki boru yemiş gibi olur zira tuncay 110 metrelik sahada yoktur. biraz düşünür ve cümleyi tamamlar , boro golü atıyor , tuncay bu maçta arkadaşlarını klübeden destekliyor ,ama her an göreve hazır . efendim ne bu tuncay itfaiyeci mi??

--bu haftaya gelirsek , tuncay bu hafta gol atmış efendim ne yazık ki , atıp tutmak olmasın diye bir baktım gole gayet sıradan bir gol , yani küçümsemek için söylemiyorum sadece bir lig maçında extra bir uğraş istemeden atılan bir gol .yani golü atmak için orada olmanız yeterli.(inzaghi stil) ancak fox tv spikeri adeta orgazm oluyor. bağırıyor goooollll tuncay tuncay tuncay tuncayyy gooll goll golll. haklı çünkü söylenecek başka birşey yok , gelen bir top bir vuruş ve gol . yani tuncay ve gol . yabancı dil bilmeyip bağırarak anlatamaya çalışan pazar esnafı gibi adeta spiker. (maç özetlerini geçiyor).garip olanı ise akşam yayınladıkları spor porgramında gol için bir klip hazırlamışlar bile. golü 18 farklı açıdan gösteriyorlar , hele bir açı var ki yeminle söylüyorum tuncay görünmüyor.

şimdi biraz da bundan sonra olacakları düşünüyorum..

--boro golü buluyor , tuncay bu maçta tribünde ve rakip kaleciye öyle bir bakış atıyor ki , golde topu doksana takan midonun hiçbir katkısı yok bence gol tuncaya yazılmalı.

--evet boro 2.golü tun pardon downing ile buluyor . tuncay bu maça ingiltereden ayarladığı londralı güzel bir hatun ile geliyor ve tribünden bütün rakip oyuncuların dikkatini çekerek takımına 2 gol kazandırıyor.

--evet , evet top direkte dönüyor az daha boro bir gol yiyecekti ama tuncay klübeden osurarak ses dalgaları ile topun yönün değiştirdi ve bir golü daha engelledi , gerçi osuruğunun kokusu gareth southgate'i biraz rahatsız etse de , southgate "osur yiğidim , madem türksün osur ürksün " diyerek tuncaya destek verdi.

--evet maalesef ki top boro aglarinda , ama tuncay woodgate'i uyarmıştı , fakat woodgate "ne var lan dalyarak" ifadesi ile tuncaya bakarak adeta golün hazırlayıcı oldu , bunda tuncayın ingilizce bilmemesi etkili olsa da büyük suç woodgate de idi.

--ve top taca çıkıyor . o da ne oyuncu taçı yanlış kullandı böylece taç boro ya geçti . bunda da tuncayın katkısı vardı. tuncay tatanga yürüyüşünü yaparak haşmeti ile rakibinin dizlerinin bağını çözdü ve yanlış taçı oluşturdu.

ne oluyor efendim yoksa tuncay düşen middlesbrough'un mükemmel oyuncusu mu? hayır efendim yok öyle birşey tuncay o kadar da iyi oynamıyor , çünkü profesyonelleştiğini düşünerek onu başarılı yapan hafif hırslı , amatör ruhunu kaybediyor.

ve fox tv sözüm sana , tosbaa bu entry i giriyor sebebi ise tuncay baskısı....

   tosbaa   05.12.2007 00:19 ~ 00:32
   #755891
2.

- şimdi tuncay... tuncayy. tuncayyy.. tuncayyy ve tuncay yedek kulübesindeki arkadaşı ile oturduğu yerleri değiştirdi... evet değiştirdi.. dakika 68 ve değiştirdi. şimdi tuncay'ın yanındaki zenci topçu tuncay'a bir el şakası yaptı fakat tuncay anlamadı. şimdiye kadar anlattığım en heyecanlı maç sayın seyirciler.

   cayvesigara   05.12.2007 00:22
   #755896
3.

- tuncayyy. tuncay şimdi sağ kanattan topu alsa da gitsek diyoruz sayın seyirciler. emin olun ki tuncay eğer ilk 18'e alınsaydı, bu haftaki maç o'nun maçı olurdu. bu arada şuuuuuut ve aut! ah tuncay ah. tuncay vuracaktı ki o topa!

   cayvesigara   05.12.2007 00:24
   #755899
4.

macin seyredilme sebebi middlesbrough degil tuncay oldugundan gayet normal olan durumdur.hatta gönül ister ki diger oyuncularin adi hic gecmesin ve oyuncular tuncayin sagindaki,tuncayin saat 9 yönünde duran oyuncuya top geldi olarak anlatilsin.

   geldimyoktungittimvardin   05.12.2007 00:26 ~ 00:29
   #755904
5.

- sayın seyirciler middlesbrough 2-0 kazanıyor. kazanıyor kazanmasına ama yürekleri dağlayan görüntüler ekranlarda. oyuncular ve taraftarların yüzünde " ah ulan tuncay! bu maçta oynasaydın nasıl da madara ederdik everton'u " ifadesi var. başkan ağlamaklı.

hatta içlerinden bir ingiliz " ah ulan tuncay! bu mahallenin nesini beğenmedin de öte tarafa taşındın " der gibi sanki.

   cayvesigara   05.12.2007 00:29
   #755910
6.

spiker: rıdvan ne olur?
rıdvan: çıkar
s: ve çıktııaaa, tuncay oyundan çıktııaa

5 dakika sonra

s: rıdvan ne olur?
r: aut olur, tuncay vursa gol derdim
s: veee auuuutt

4 dakika sonra

s: rıdvan ne olur?
r: tuncay'sız bi bok olmaz
s: rıdvan ziktin yayını
r: tuncay olsa daha iyi zikerdi

   ironick   05.12.2007 00:31
   #755916
7.

*ah diyorum sadece sayın seyirciler ah. şimdi tuncay olacaktı ki burada...
+geldim abi.
*tuncay ?!?!?!?!?!
+evet abi buradayım işte.
*ya ben sahayı kastetmiştim.
+abi çok canım sıkıldı kulübede.
*neyse otur bari. evet sayın seyirciler fox tv'den bir ilk daha : maç oynanırken tuncay'ımızı yıldız oyuncumuzu maçın sunumuna dahil etme başarısını gösteriyoruz.

   serran   05.12.2007 00:34
   #755918
8.

normalde başlığıma ikinci entry girmeyi sevmem ancak fox durmuyor. hızla devam ediyor.readinge attığı golü yorumlamayı bitiremiyor fox spor yorumcuları.

-evet sayın x tuncay nasıl da topu beklemiş değil mi ceza alanında.(lan herifin işi bu)
+çok haklısın y , adeta golün kokusunu almış.
-ayrıca bakarsan top kazanıldıktan sonra hemen ön direğe hareketlenmiş.(kendi kalesine mi koşsun)
+çok haklısın hazırlanışı bitirilişi takdire haiz bir gol . bravo tuncay.
-birde sus işaretini yapmış tuncay reading taraftarına.
+işte ilk golün heyecanı ya .(pesss)

   tosbaa   05.12.2007 19:13
   #756768
9.

tuncay ın bir kaç hafta daha gol atamaması durumunda yayınların kesilmesi durumu oluşacagı hissi yaratmış idi geçen hafta tuncay attığı golle fox tv yi ve kendisine destek veren kitleyi yaratmıştır.

   firlamazadeboraefendi   05.12.2007 19:22
   #756790
10.

"evet sayın seyirciler aliadiere topu sürüyor, tuncay ceza sahasına 3 metre 17 santimetre uzaklıkta... aliadiere pasını verdi pogatetz sürüyor topu, tuncay içeride top bekliyor..."

   klozetedusenzipziptop   05.12.2007 19:47
   #756823
11.

<bkz: tuncay şanlı nın middlesbrough maçlarında fox tv yorumculuğu yapması>

   cayvesigara   06.12.2007 01:40
   #757721
12.

<bkz: ilköğretimde tüm bir 20. yüzyıl tarihinin mustafa kemal üzerinden anlatılması>

   ozel kurmay baskani   06.12.2007 01:56
   #757743
13.

-olum ikide bir kıpraşma lan maç anlatamıyorum.

   gugudali   06.12.2007 01:58
   #757746
14.

bu hafta tuncayın attığı muhteşem golü yere göğe sığdıramayan fox tv nin her middlesbrough maçında yaptığı absürt durumdur.boş kaleye gönderilen topun nesi şahane olur onu da anlamış değilim..

   komik ve yaratici bir nick   02.01.2008 19:24
   #798341
15.

- evet, sağ kanattan mido geliyor, tuncay arkadaşına destek verdi*.

- ve top kornere gidiyor, downing topun gerisinde, tuncay ceza sahasında*.

- david wheater... kafayı vuruyoooorr ve gooollll !!! wheater, tuncay'a koşuyor !!*

   klozetedusenzipziptop   05.10.2008 18:07
   #1048459
 
reklamı kapat

yazdır