free hugs

1.

dünyada yeni yayılan moda.üzerinde "free hugs" yazan tişörtler giyen ve birbirini hiç tanımayan insanlar, sokak ortasında teklifsiz sarılarak birbirlerine "pozitif enerji" aşılıyorlar.
***
free hugs:kucaklaşma

   hagakure   02.12.2006 01:37 ~ 01:38
   #127541
2.

bedava kucaklaşma..kampanyayı başlatan juan mann..londradaki evinden sydney e dönunce havaalanında onu karşılayan kimsenin olmamasına pek içleniyor.bu süre etrafınındaki karşılaşmalar kavusmalar sarılmaları izleyip, "kendini yaşadığı şehirde bir turist gibi hissedince " eline free hugs yazan bi karton alıyor..ve kampanya başlamış oluyor..birbirine tamamen yabancı insanları yakınaştıran kampanya dunyanın dört bir yanına yayılıyor.youtube da videosuna ulaşılabilir..

   veronika   03.07.2007 17:05
   #517617
3.

juan mann yaşadıklarını şöyele dile getiriyor;
"dünyam değiştiğinde londra da yaşıyordum ve eve dönmek zorunda kaldım. sidney'e uçağım indiği anda, bana kalanlar sadece kıyafetle dolu bir çanta ve bir dünya dolusu terslikti. beni
kimse karşılamaya gelmedi, ev diyebileceğim bir yer yoktu. mahallemde bir turist gibiydim.
gelenler terminalinde dururken, diğer yolcuların aileleriyle, arkadaşlarıyla açık kollarla ve gülümseyen yüzlerle buluşmasını izlerken, oralarda birilerinin de beni bekliyor olmasını o kadar çok istedim ki.
beni gördüğüne sevinen, bana gülümseyen, bana sarılan...
sonra, bir karton bir de kalem aldım ve bir işaret yaptım. şehrin en kalabalık yerine gittim ve elimdeki kartonun iki yüzüne de 'özgür sarılmalar' (free hugs) yazdım.
15 dakika içinde insanlar bana doğru gelmeye başladılar. durdurup, sarılan ilk insan omuzlarımdan tutarak bana o sabah köpeğinin nasıl öldüğünü söyledi, araba
kazasında ölen tek kızının birinci ölüm yıldönümü olduğunu, kendini dünyanın en yalnız insanı gibi hissederken bu sarılmaya ne kadar ihtiyacı olduğunu anlattı. kollarımızı birbirimize doladığımızda yüzünde bir gülümseme vardı.
bütün insanların problemleri vardır ve benimkiyle kıyaslanamazlar bile. fakat gülümseyen ve sarılan bir insanı görmeniz bazen herşeye değer."

http://www.freehugs.org
http://www.freehugscampaign.org

türkiye'de de an itibari ile çok hızlı yayılmaya başlayan, ve duyumlarıma göre bir türkiye fan sitesi'nin yakın tarihte yayına gireceği muhteşem ve ders çıkarılması gereken hede.

not: ayrıca 28 temmuz 2007 tarihinde taksim istiklal caddesi'ndelerdi. ilgililere duyrulur!

   pencuse   30.07.2007 12:07 ~ 12:14
   #579775
4.

izlemekten büyük keyif aldığım, "ı don't mind where you come from, as long as you come to me" gibi güzel sözlere sahip all the same şarkısı eşliğinde başlayan süper video. kime sarılıyor olursanız olun **** sarılma işleminin ne kadar güzel bir his olduğunu hatırlatıyor. ilk izlediğimde "ben de sarılcam ulaan" dedirtmişti bana*. bir dakika lan! hala diyorum ki*.

edit: favori 3 videomu da benimle paylaşmak isteyenlere ya da merak edenlere sunmak istiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=vr3x_rrjdd4

http://www.youtube.com/watch?v=9be1yqdyllo

http://www.youtube.com/watch?v=ld6o49uqv10

   klopya   07.03.2009 18:17 ~ 18:20
   #1236413
 
reklamı kapat

yazdır