futbolda objektif olamayan obsesif taraftar profili

1.

sürekli top ile oynayan köpeklerin, ya da kuyruguna top baglanan kedilerin sürekli kendi ekseni entrafında amaçsızca dönmesi bu taraftar profilinin zihniyetine bir örnek.

obsesif kompulsif'i bozuk bu taraftar kitlesi, takımlarının durumu ile pek ilgilenmezler. onlar için önemli olan bilinçaltına yer edinmi$ saplantılardır. nedir bu saplantılar?

rakip takımın, kendi takımından her anlamda güçlü oldugu gerçegini bilmelerine ragmen, bu gerçegi kabul edip sindirmek yerine, çok afedersiniz bok atmayı ($ike, $aibe) tercih ederler. ben buna "fanatizm" diyorum.

fanatizm oldugu sürece, futbolda ya da bir ba$ka spor dalı hakkında yapılan yorumlar her zaman yanlı ve objektiflikten uzak olur.

aslında herkes dalgasına baksa hayat çok daha güzel olacak. 8 yemi$sin, 6 yemi$sin, 10 yıl boyunca stadyumunu tamamlayamamı$sın, benzeri geyiklere sıgınmak yerine, biraz objektif olup her sene yıldız oyuncu vaadiyle taraftarı uyutup 3. sınıf oyuncuları kadroya katıp, club'u milyonlarca dolar zarara ugratan dallamaların kıçını yalayıp, $ak$akçılık yapmasak ve dahi ezeli rakiplerimizin ba$arılarını alkı$lasak sanırım medeni taraftar profiline biraz daha yakla$ırız.

içinizdeki obsesif kompulsif i durdurun, o sizi durdurmadan.

   aristokrat mangalci   20.01.2008 18:48
   #825236
 
reklamı kapat

yazdır