futbolu atletizmden ustun sanan gerizekali

1.

gerizekalıdır ve laftan anlamaz. ulan endüstriyel anlamda ortalığın tozunu attırdı futbol eyvallah, onsuz bir günü geçmiyor ülkede insanların. ama o kadar, futbol sadece parasal bir güç, şov.

atletizmde böyle bir başarı yakaladık bu akşam mesela, hoş değil mi? ama sen hala çıkıp sanki dünya kupasını aldık bu ne sevinç? dersen cahilliğini cümle aleme yayarsın, sıçarsın, batırırsın.

kıçıkırık bir avrupa maçında tur atlayınca kornalara basıp silahlara sarılan bir ülkeyiz gerçi amk, ne beklersin adamların atletizmden anlamasını?!

   blackrons   11.08.2012 02:05
   #2543702
2.

atletizmi futboldan üstün sanan gerizekalı gibi bi şey. hiçbir spor dalı bir diğerinden üstün değildir. spor dalları birbirleriyle maç yapamazlar, karşılaşamazlar ve bu yüzden hangisinin üstün olabileceği konusunda yorum yapmak yersiz olur. mesela basketbol futbolu tam 30 sayı farkla yendi ve altın madalyaya uzandı gibi bi haber okumadık hiç.
çoğu sporu takip ederim. futbol ve basketbol ulaşılması daha kolay olduğu için öncelik tabi. mesela kaç kişi atletizm lig maçlarını izleyebiliyor? stadyuma gidenler izliyo işte. televizyon yayınlıyo mu? hayır. e amk ben finlandiya ikinci liginden bile bir futbol maçını izleyebiliyorken atletizmde sadece avrupa, dünya, salon şampiyonaları ve olimpiyatları izleyebiliyorum. ha bi de golden league var tabi. o da zaten futboldaki şampiyonlar ligi gibi düşünülebilr. hal böyleyken futbolun daha popüler olması çok doğal.
gerizekalılara laf anlatmak yerine michael johnson'un eski şampiyonluklarını izlemediğim için zaman zaman pişman oluyorum.

   meme tembelyazar   11.08.2012 03:06
   #2543717
 
reklamı kapat

yazdır