gecmisin izlerini tasimak

1.

dün yediğin kazığın acısını, üç gün önce yaşadıklarını bugüne taşımak değil aslında kasdetmek istediğim. tam olarak binlerce yıldır süregelen bir geçmişin izlerini hücrelerinde, moleküllerinde taşımak.

bundan binlerce yıl önce, atalarımız vahşi hayvanlardan zarar gördüler; vahşi hayattan ürktüler. yiyecek bulmakta zorlandılar; aç kalma korkusu yaşadılar, daha fazla yiyecek elde edip kenara koyarak kendilerine güven altına almak istediler. yağmurdan, çamurdan korunmak istediler; gökkubbeden kendilerini ayıracak bir mekana sahip olmanın gerekli olduğunu düşündüler.

düşünceler, korkular beyinlerinde daha fazla yer işgal etmeye başladı ve bu yönde daha da kendini geliştirdi. bu duygular genlerine, moleküllerine kadar kaydedildi. öldüler, molekülleri toprağa karıştı. oradan bitkiye geçti. bitkiyi insan yedi. insan yediği besinden aldığı enerjiyle bu enerjileri üretmeye devam etti. çocuk doğurdu; aynı enerjiyi çocuğuna geçirdi.

---- dede erik çalmış, torunun dişi kamaşmış. ----

geçmişin korkularını yiyip, geçmişin korkularıyla yoğrulurken, her gün bu konu üzerinde düşünüp enerji tüketerek sonsuz bir devir daimin araçları halinde oksijen alıp karbondioksit veriyoruz. beynin en çok beş duyuya hitap eden bölgelerini çalıştırarak, kafamızda mucizevi özellikte bir bilgisayar olmasına rağmen, biz sadece solitaire oynuyoruz.

   dediydi dersin   02.12.2010 01:49
   #2247602
2.

arkanıza dönüp bakmadıkça bir sorun teşkil etmeyen kalp tortusu.

   angelicator   02.12.2010 11:26
   #2247679
 
reklamı kapat

yazdır