genelkurmay bildiri generator

1.

dün evde basit gereçlerle icat ettiğim yeni alet. bu sayede aslanım paşalarım vakitlerini gece yarıları web sitelerine bildiri eklemekle değil, vatanın müdafasına harcayabilecekler. bu da benim vatana millete katkım olsun. (bir de liboşlar memleket için ne yapıyor ki derler. kapak olsun ulan bu hizmetim!)

efenim olay şu;
şu kelimeleri bir torba içine koyuyoruz:

ulus devlet
devletin bekası
dış mihraklar
şanlı ordumuz
düşmanları bertaraf
kasıtlı hücumlar
iç ve dış düşmanlar (nakarat)
birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günler
taraflı ve kasıtlı
milli birlik ve nizamı tehdit
postmodern
şeriat (nakarat)
bağımsızlık
mustafa kemal atatürk (nakarat)

işleyişi şöyle;
bir bildiriye ihtiyaç duyduğumuzda torbadan bir kelime çekerek bildirinin girişi için gerekli cümlenin ilk kelimesini ediniyoruz. eğer bir nakarat kelimesi çektiysek yeniden çekiyoruz. çünkü zaten bildiri içinde o kelimeleri sürekli tekrarlayacağımız için cümleye öyle girişmek olmaz.

örnekle izah edeyim;
şimdi hazırladığım torbaya elimi attım ve "şanlı ordumuz" çıktı. aha bildiri şöyle bir şey:

şanlı ordumuza yönelik dış mihraklar güdünümde taraflı ve kasıtlı saldırılar; mustafa kemal atatürk’ten alınan güçle bertaraf edileceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. ulus devlet bütünlüğümüzü bozmaya yönelik postmodern tertiplere karşı şanlı ordumuz daima tetiktedir.

abi arada joker kullanmak gerekiyor. coder arkadaşlara ilettim, bu bugla ilgileniyorlar şu an. biter bitmez hediye edeceğim.

aslında bi ara kandan bayrak yapmayı da düşünmedim değil ama bu daha faydalı abi.

   exnihilo   03.09.2008 21:30 ~ 21:30
   #1022318
2.

serdar ortaç’ta da var aynı aletten. sadece yazılımı farklı. onunki beste yapıyor. en çok kullandığı kelimeler ise "aşkım, bebeğim, gülüm, serserim, bulamadım, yapamadım, yanaş, sataş, vazgeçmem, terketmem". bazen "hayat beni neden yoruyorsun?" gibi sıradışı sözler de çıkıyor. artık "o da tesadüf".

<bkz: serdar ortaç lyric generator>

   tsigalko   03.09.2008 21:50 ~ 21:51
   #1022334
 
reklamı kapat

yazdır