gormemezlikten gelmek

1.

ara sıra gelinen yer. hiç gitmedim. sadece ara sıra gelirim. ard arda üç geldim en fazla. bi kere dörde vurdurdum. kan geldi. adet mi görüyorum dedim kafayı yemeden, orkide mıhtaç olmadan bıraktım. gelmedim bi daha.

yanlış kullanılmaya müsait bir deyim. hatta şu an kullandığım yanlış kullanımı. doğrusu görmezlikten gelmek. görmezden gelmek ile aynı anlamda.

görmemezlikten gelmek daha farklı. matematiksel düşün. değilin değili önermenin kendisini verir. soyut cebir aldınız mı? ben aldım. gerçi kaldım. ama almak önemli. hepsini alabilmek ise maharet. ne dedik? değilin değili. bunu aklında tut söyeleyene kadar da bırakma.

görmemezlikten gelmek. yani görmezlikten gelmenin değili. yani görürlükten gelmek. yani görmek. hatta görmediği halde görmüş gibi yapmak. vermeye çalıştığımız ifadenin tam tersi. bakın saçma sapık bi anlam çıktı. yani türkçe önemli. yani matematik ışık. kara deryalarda bi fener. az önce tut dediğimi bırak şimdi. umarım yanlış bi şey tutmamışsındır. yanlış şeyi tuttu isen üfle ve yavaşça bırak. ürperme, ürpertme!

   faysal   26.10.2008 21:52 ~ 21:52
   #1068412
2.

aslı görmezlikten gelmektir.
<bkz: anlatım bozukluğu>

   valla yirmi karakter   29.09.2009 01:36
   #1632479
 
reklamı kapat

yazdır