gunaydinsiz insan nesli

1.

yeni nesil çift motorlu,arkadan soğutmalı,4 hava filtreli insan çeşidi. selam sabah olmadığı için mekanik aksamlarında hiçbir zaman bir problem olmayan,gavvur milletinin-izmirliler hariç- cool tabir ettiği fıstık ezmeleridir. görürler,yazarlar,uyurlar.mıçmazlar bile. o derece yani.

   2besh2   12.03.2008 08:10
   #868006
2.

büyük bir kısmını ofis insanlarının oluşturduğu nesil.
ailenle geçirdiğin zamanın iki katını paylaştığın doğrusu paylaşmak zorunda bırakıldığın bu insan toplumunun gözlerinin içine baka baka odunsu varlıklarını da alıp yanınızdan sessiz tepkisiz uzaklaşması...
bazen sırf yüzlerine utanç bürünsün diye ya da onlardan olmayan bünyemi korumak adına tepkisiz suratlarına ''günaydın'' demişliğim var.
ama ufak tavsiye, sakın bir anda söylemeyin.hiç alışık olmadıkları bu insancıl davranış böğürlerine hançer saplıyor bi afallıyorlar önce.

her muhabbette 'bak avrupada böyle değil ' klişesi sunmaktan iğrenilir ama buraya cuk oturacağından bunu misal vererek söylüyorum ki elin japonu bile yanınızdan geçerken, aynı asansöre binerken gözleriyle sıcacık gülüp garip sesler çıkartıyorlar.sonradan öğrendim;günaydınmış.
garip marip aynı lisanı konuştuğun adamdan bile çıkmıyor ki lan!
helal diyim ben size.

bi şiirle sonlandırıp sanatsal entry yapmak vardı bunu da unuttum.
lakin sanki şöyle bişeydi;

''vapurda karşılıklı oturup dizleri dizlerine değen insanlar... oysa ne kadar yabancılar birbirlerine.''

   zefura   12.03.2008 10:22
   #868048
3.

yaşayan ölü, canlı cenaze..nam ı diğer zombi nesil. abilerimiz bu nesil hakkında bir şey söylemiş, görelim bakalım ne söylemiş??

tutmamışsan kolundan
bir tükenip yorulmuşun
avutmamışsan umutsuzluğu
'su' diyene vermemişsen

sende iş yok be kardeşim
alnındaki çizgilere
gözündeki ışıltıya
borçlusun sen yaşamın kendisine

'kolay gelsin' dememişsen
taş kıran işçilere
'günaydın'sız bırakmışsan
bahçe bezeyenleri

pankartlı yürüyüşlere
ve halaylı grevlere
katılmayı bir aşk gibi
ta şuranda duymamışsan

   ender gelisen udinese ataklari   12.03.2008 10:35
   #868055
4.

yaşanılan şehrin semtlerine göre de değerlendirilebilecek insanlardır. ismi lazım olmayan bazı semtlerdeki insanlar aynı apartmanda yaşadığınız halde, giriş çıkışlarda suratınıza aval aval bakarken ya da hiç bakmazken, bazı diğer semtlerdeki insanlar gayet içten günaydın diyebilmektedir. bu günaydınsız insanları sizi de kendisine benzetebilir. siz de bir süre sonra desem mi demesem mi tereddütü yaşamaya başlar, zamanla lante olsun lan dersiniz. hayat böyle sürüp gider.

   dua   12.03.2008 10:38
   #868060
5.

günün aydınlığını iyi dilekler sınıfında görmeyen adamlar olabilir. geceyi ve ilgili olarak karanlığı seven tipler işte.
ışık, gereksiz bir sürü şeyin görünmesini de sağlar... dikat dağıtır. insan odaklanamaz kolay kolay. bu sebepten gündüzler, bu herifler için sadece geceye verilmiş bir mola falandır hatta..
evet, bu olabilir. bana güvenin.

   infinitedreams   12.03.2008 12:23
   #868113
6.

halihazirda, berlin'de yasamlarini sürdürmekte bunlar. üstelik ofis insani da degiller ha.
kocaman bir apartmanin postakutusunun önünde karsilasiyorsunuz hasbelkader.
bir "günaydin", bir "iyi günler" bekliyorsunuz karsidan gelenden...malûm sonradan gelen der günaydin ya da iyi günler deyü. ama yok! daha cok beklersin mahiyetinde buzzz gibi bir bakis; ama ne bakis...bir sey söyleyeceksen de susuyorsun...

bu noktada yasi yetmisi asmis olan teyze ve amcalara hayranim. bu yoz ve cürümüs toplumda konusacak kimselere kalmadigi icin günaydin da diyorlar, sohbet de ediyorlar asansörde gecen kisacik zaman dilimi icinde...
yanaklarindan mincirasim geliyor, hatta diyorum ki sunlara bir caya gitsem, onlar anlatsa ben dinlesem falan...cekiniyorum ama resmiyetten.
bu da böyle bir eklemedir yani.

   cemkirik limon dilimi   12.03.2008 13:06
   #868125
 
reklamı kapat

yazdır