guvenememek

1.

bir tür hastalıktır. şüphe ve kaygıyla kardeştir. hayattan bezdirir. her şeyden şüphe etmeye başlarsınız, en yakınlarınızdan bile. genellikle geç ergenlik yıllarında ortaya çıkar. aşırıya kaçtığı takdirde ruhsal problemler ortaya çıkabilir.

<bkz: paranoya>.

   stoltz   19.10.2007 22:04
   #681991
2.

insanda var olan güvenme duygusunun defalarca suistimal edilmesi sonucu zamanla yok olması ve kimseye karşı bu duyguyu besleyememektir.

   tencarto   19.10.2007 22:10
   #682001
3.

.insanlarla ilişkide zorluk yaşatan,onlara güvenmemek yada kendine güvenmemek şeklinde açığa çıkan duygusal yönümüzde oluşan fırtınalarımızın dışarıya aksettirilme halidir.içine kapanık olma halide bu olaya yol açabilmektedir.

   eah   19.10.2007 22:10
   #682002
4.

hem kadın hem de erkek için geçerli olan şey.

mesela bir çift var. gerçekten çok mutlu görünüyorlar. bunu bakışlarından, tebessümlerinden, gülücüklerinden anlayabiliyorsunuz. daha sonra hatun sizi kesmeye başlıyor. hani olur diyorsunuz, sadece bakmışdır. ama sevgilisine belli etmeden gerçekten kesiyor sizi. aynı ortamdaysanız ve ortak arkadaşlarınız varsa bir yolunu bulup tanışırsınız, sohbet etmeye başlarsınız. tabi erkek arkadaşı ile de ahbap muhabbeti olur. o nasıl melek, sadık, ahlaklı kızı oynuyorsa siz de racon bilen, başkasının hatununa bakmayacak kadar delikanlı ve hiçbir şekilde tehlike arz etmeyen bir adam ayağına yatıyorsunuz. aykırılığın baştan çıkarıcılığı, entirika ve gizliliğin o afrodizyak kollarında gezerken olan oluyor ve o kızla yatıyorsunuz.
ertesi gün hatun aynı sevgi ve bağlılık ile erkek arkadaşıyla takılıyor. çocuğun hiçbir şeyden haberi yok. ve o kadar emin ki kızın onu sevdiğinden. ve kız gerçekten rolünün hakkını o kadar iyi veriyor ki.

yani bundan sonra kadınlara nasıl güvenebilirim ki ben. yani herkesin başına gelir, biriyle tanışırsın, onunla beraber olursun, diğer hayatın kaldığı yerden devam eder dün hiçbir şey olmamış gibi.

evet belki suç ortağı olabilirsiniz ama insan zaman geçtikçe sevgi, şefkat, konuşmak, paylaşmak gibi şeylere gereksinim duyuyor. işte bu kadını nereden bulacağım şimdi.

her kadının içinde bir orospu vardır. her erkeğin içinde de bir piç. sevgilinizin sadakatinden ne kadar emin olursanız olun ama aldatma olasılığına karşı mutlaka açık bir kapı bırakın. başınıza geldiğinde soğukkanlılığınızı korumanız için söylüyorum bunu.

   pedesa   27.08.2008 15:43
   #1016603
 
reklamı kapat

yazdır