guzel kizlarin abazan kalmasi

1.

şimdi efendim herkes diyecek ne alaka diye ama durup beni dinleyin ve az da olsa haklılık payımın olduğunu görüceksiniz.

bu önerme benim ve benim gibi bir kaç abazan* arkadaşın yaptığı tespitlerden birirdir,götdendir belki ama doğruluk payı vardır.

lisede çevremize baktık sınıfımıza,diğer sınıflara ve en sonunda tüm okula,yani küçük önermeden büyük önermeye koşuyorduk gerçeklere doğrulara ulaşmak için.baktık ki sınıfın,diğer sınıfların,hatta okulun en güzel kızları sap gibi dolaşıyorlar,serseri mayın gibi aranıyorlardı hatta abazanlıktan anırıyorlardı,tabikide bu kabahat bu anırmaların sebebi olan eşşeklik bu pembe sıçan kızların değil bizim suçumuzdu.evet bu gerçek.

kimini tanıyıp kiminin ismini bile bilmiyorduk fekat hep kafamızda "ulan bu kız zaten cillop gibi,vardır bir manitası,yoksa bile bizi ziklemez zaten" mantığı hatta mantalitesi vardı.tabi tanıyosak eğer takılmıyor,tanımasak bile tanışmaya eve götürüp erik gibi kütür kütür sikmeye yanaşmıyorduk.bu bizim üzerimize düşen bir sorumluluk olsada okulun piç tipleri olarak elimizi taşın altına sokmuyorduk.bu tespit bizi çıtır ve güzel hatunlara yöneltti.çünkü görüyorduk ki bu hatunların çevresinde hep bi sike sürülecek tipler vardı.

şimdi bile üniversitede,bakıyorum taş gibi hatunların yanında ya kıro tipler var yada sevgilileri yok,bu ciddi bir problem,kamusal bir sorumluluk kanımca.gerekeni tüm genç,yiğit,bıçkın delikanlılar yapmalılar ve bu sorumluluğu üstlenerek bu hatunlara sahip olmalılar.*

   kutsalkitaplipeygamberdevesi   08.03.2009 23:44 ~ 09.05.2009 12:16
   #1239472
 
reklamı kapat

yazdır